NOM zaoferuje dostęp dial-up do Internetu 10% taniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Niezależnemu Operatorowi Międzystrefowemu udała się rzecz jeszcze na naszym rynku niewidziana. Skłonił TP S.A. do zawarcia umowy interconnectowej, dzięki której może świadczyć jej klientom tradycyjne usługi wdzwanianego dostępu do Internetu po konkurencyjnej cenie. Oczywiście nic nie jest tak piękne, jak się na pierwszy rzut oka zdaje. Jak zwykle TP S.A. zadbała o swoje interesy.

Od jutra NOM zacznie, obok znanych dotąd usług głosowych, świadczyć swoim klientom usługi dostępowe dial-up. Dzięki umowom o wymianie ruchu skorzystać z nich mogą mogli abonenci TP S.A. (po podpisaniu umowy) oraz Telefonii Dialog (bez konieczności podpisania umowy). Pośród wielu tego typu usług na rynku ofertę NOM wyróżnia cena.

NOM podaje w cenniku koszt trzech minut połączenia dial-up na 26 gr. netto (dni robocze, 8.00-18.00), czyli ok. 11% taniej niż analogiczna oferta TP S.A. oraz numery dostępowe Energis Polska. W skali miesiąca - przyjmując statystyczny wskaźnik 250 min miesięcznie na jednego użytkownika - oznacza to oszczędności w wysokości... 3 zł. Są one jeszcze mniejsze, jeżeli użytkownik wdzwania się częściej w weekend w godzinach 8.00-18.00. O takich porach TP S.A. nalicza impuls co 6 min. (co oznacza efektywnie 13 gr. netto za 3 min.), NOM natomiast taryfikuje takie połączenia po 20 gr. netto. Są one korzystniejsze dla krótkich połączeń, które NOM będzie rozliczał sekundowo a TP S.A. zainkasuje koszt całego impulsu. Pamiętajmy jednak, że najmniejszą jednostką rozliczeniową będzie warte 1 gr. netto 7 sekund połączenia.

Więcej na ten temat można przyczytać tutaj.

© dobreprogramy
s