r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NPointer pozwoli na sterowanie Windowsem (nawet XP) gestami i komendami głosowymi

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Ostatnio słyszeliśmy, że Microsoft planuje zrewolucjonizować komunikowanie się z komputerem, pozbywając się myszki i klawiatury. Zanim zobaczymy jak w Redmond wyrzucają klawiatury i programują na dotykowych ekranch, to warto zainteresować się oprogramowaniem innych firm. NPointer to aplikacja, która pozwala na sterowanie gestami i głosem, wykorzystując w tym celu kamerkę internetową i mikrofon.

Wciąż żadna technologia sterowania komputerem osobistym nie zyskała popularności klawiatury i myszki. Nie oznacza to, że inne metody nie sprawdzą się w wybranych zadaniach, jak chociażby dotykowy wyświetlacz podczas prostych gier czy przeglądania Internetu. Jednak komunikowanie się z komputerem z wykorzystaniem głosu i gestów może przyspieszyć wybrane czynności lub co ważniejsze, pomóc osobom niepełnosprawnym.

NPointer to aplikacja skierowana dla użytkowników komputerów z Windowsem XP lub nowszym. Jej niewielkie wymagania powinny spełnić każdy sprzęt. Do obsługi gestów może być wykorzystana nawet kamerka internetowa w laptopie. Wbudowany mikrofon ma w zupełności wystarczyć do korzystania z głosowej kontroli. Oczywiście większą precyzję dostaniemy przy lepszej jakości sprzęcie.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja posiada prosty interfejs. Na głównym ekranie mamy dostęp do wszystkich potrzebnych opcji. Możemy wybrać kamerkę, przejść do ustawień głosowego sterowania, a także łatwo powrócić do domyślnych ustawień. Wśród opcji pozwalających na poruszanie kursorem myszki za pomocą gestów, znajdziemy ustawienia szybkości ruchu i przyspieszenia, obie opcje możemy skalibrować wykonując gest ręką.

Za pomocą gestów możemy przemieszczać kursor, przewijać stronę, wykonać lewy lub prawy klik myszką, a także podwójne kliknięcie. W przypadku sterowania głosem, dostępne są takie opcje jak lewy i prawy klik myszki czy przewijanie.

Warto zaznaczyć, że to my ustalamy konkretny gest czy komendę głosową. Do poprawnego działania powinniśmy przebywać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i naszego głosu nie mogę zakłócać inne głośne dźwięki. Aplikację NPointer znajdziecie oczywiście w naszej bazie. Dokumentacja programu znajduje się na stronach producenta.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.