To have, or not to have… – ile dla sprzedawcy znaczy klient (felieton)

Firma X stawia na jakość - zarówno w sferze obsługi klienta, jak i wysokich standardów pracowniczych (...). Stawiamy na zaangażowanie i pasję, a przede wszystkim na kompetencje pracowników!

Jak długo firma Y istnieje, zawsze zadawaliśmy sobie jedno ważne pytanie: Jak osiągnąć cel największej satysfakcji naszych klientów? Odpowiedź-równanie wydaje się proste: dobra jakość + dobre ceny + dobry serwis = zadowolenie klientów.

Miałem ja kiedyś „Internet”…

0202122 – wraz z piskiem modemu otwierało się okno do innego świata. Do pełnej informacji, raczkującej Wikipedii. Do pozbawionych nadmiernego spamu skrzynek mailowych o2.pl. Do wręcz nierealnie precyzyjnej wyszukiwarki Google. Całe to cudo z prędkością 56 kbit/s i naliczaniem impulsowym co 3 minuty.

Wtem zmiana. Coś nowego. 128 kbit/s łącza stałego, nowoczesnego i unikalnego, oraz jakże drogiego. Modem w zestawie, dwie sztuki filtrów do telefonu stacjonarnego i ograniczenie transferu do 1 GB w miesiącu.

Upad(ł) pad, niech żyje pad! – felieton, który stał się multirecenzją – cz. 2

Wybór właściwego gamepada to sprawa równie prosta, co szukanie igły w stogu siana. Wydawałoby się, że to zwykły zakup, ale gdy zastanowimy się nad tym ile czasu poświęcamy na dobór właściwego monitora, odpowiedniej myszy, klawiatury czy wygodnych słuchawek, okaże się, że to jednak w głównej mierze kwestia gustu i przyzwyczajeń, oraz umiejętności „pójścia na kompromis”, gdy żaden z produktów nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Dopiero w dalszej kolejności pojawia się ogólna renoma dalszego sprzętu.

Upad(ł) pad, niech żyje pad! – felieton, który stał się multirecenzją – cz. 1

Jak sięgam pamięcią, głównym „narzędziem” do cyfrowej rozgrywki dla pctowego gracza był zestaw klawiatura + mysz. Gdzieś tam przeplatały się joysticki, czy proste kierownice zapewniające pół obrotu w każdą stronę, dwa pedały i skrzynię biegów przypominającą przepustnicę odrzutowca (chyba na wypadek, jakbyśmy chcieli z ich użyciem polatać). Sytuacja ta diametralnie się zmieniła wraz z nadejściem konsol siódmej generacji. To pojawienie się takich urządzeń jak X360, PS3 czy Wii przyniosło powiew świeżości do świata kontrolerów.

Bezprzewodowe ładowanie z OMEGĄ

Do niniejszego wpisu sprowokowała mnie niedawna aktualność DobrychProgramów. Bezprzewodowe ładowanie to niewątpliwie przyszłość, a ujednolicenie standardu tak jak to miało miejsce w przypadku ładowania za pomocą portu microUSB może tylko przysłużyć się nam w przyszłości. Jest jednak luty 2015 roku i póki co nie wygląda to jeszcze tak różowo.

Sprytne podejście do inteligentnego zegarka

Na początek, ciekawostka

Pamiętacie jak w zapowiedzi informowałem o cenie zegarka w sieci Komputronik (249 zł)? Aktualna cena to… 199 zł w przecenie z 299 zł. Przypomnę, że w Kauflandzie był dostępny za 169 zł, zaś cena sugerowana to 219 zł. Żółta kartka dla Komputronika, za stosowanie zagrań rodem z „chińskiego marketu”, z zaklejaniem ceny okładkowej wyższą…

Przechodząc jednak do rzeczy…

„Go home Facebook, you're drunk” – prywatność zagrożona?

Facebook co rusz zaskakuje nowymi feature'ami, w szczególności w zakresie wyglądu, reklam oraz prywatności. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest oczkiem w głowie serwisu - niestety, w charakterze liczby błędów i "wycieków"...

To na pewno atak terrorystów!

Aktualnie, Facebook zmaga się z problemem powodującym wyświetlanie bliżej niezidentyfikowanych zdjęć zamiast elementów ichniego template'u, a także sugerowania użytkownikowi, że jest zalogowany jako ktoś inny.

Problemy z GOG.com Downloader-em w Windows 8.1

Problem znany od dawna...

Od chwili wejścia Windows 8 na rynek, Internet wciąż huczy od informacji o niezgodności poszczególnych gier i aplikacji z tym systemem. Przepięknym przykładem jest tutaj wcale nie taka stara gra - Just Cause 2 - która z "nieznanych przyczyn" wysypuje się w najświeższej wersji systemu. Oczywiście, powstało na to obejście - w Steamie należy wymusić konkretny "wyświetlacz" w DirectX, a w samej grze wyłączyć opcję "Decays" (odpowiadającą m.in. za ślady kul na budynkach).

Dziadek kupuje: Play na Kartę - Rok Ważności Konta; czy warto przenosić numer do innego Operatora?

Dziś w cyklu: przeniesienie numeru z Nowego Orange Go do Play na Kartę. Czy jest to proces łatwy? Czego potrzeba i ile czasu to zajmuje? Co zyskujemy, a co tracimy?

Krok pierwszy: analiza "rachunków za telefon"

W przypadku ofert na kartę jest to niezwykle proste wyliczenie. Wystarczy sprawdzić ile pieniędzy posiada się na koncie, odczekać (dla dokładności wyliczenia) pół roku i sprawdzić ponownie. Różnicę odpowiednio przekształcamy co do proporcji, tak oto otrzymując różne wyznaczniki, jak np.