Tysiące ludzi i jeden głos - fenomen Hatsune Miku (Vocaloid, cz. 2)

Przyznam, że trochę zastanawiałem się nad tytułem niniejszego wpisu. Nie jest bowiem prawdą, że Vocaloid ma jeden głos. Wersja pierwsza posiadała ich 5, druga już 17, każdy posiada wiele wbudowanych bibliotek - presetów - a jeden posiada nawet obsługę dwóch języków. Rzecz jednak polega na tym, że cały fenomen zapoczątkował jeden z nich. Przepraszam, mój błąd - jedna. Hatsune Miku. Biorąc to pod uwagę, to od niej zacznie się niniejszy artykuł.

Dziadek Kupuje: tłumacz / słownik elektroniczny ze sprzedaży wysyłkowej

Ladies & Gentlemen! Panie i Panowie! Przedstawiam Wam przeto cud nowoczesnej techniki komputerowej. Jedyny, niepowtarzalny i niezastąpiony: Tłumacz elektroniczny! To zacne urządzenie posiada funkcjonalność, jakiej pozazdrościć mogą konwencjonalne słowniki, a nawet sławny Wujek Google! Kupujcie już dziś! Jeśli zamówienie złożycie w ciągu najbliższych 5 minut od przeczytania tego artykułu, baterie otrzymacie GRATIS!

Telerozterki! Gdzie Androidy się kłócą, tam Okno korzysta!

Telefony komórkowe. Temat fantastyczny i poruszany równie często, co wątki wyższości Linuxa nad Windowsem. Przykro mi, ani jeden, ani drugi nie jest lepszy. Dziękuję za uwagę i wracamy do tematu - czyli tego jak to telerozterki skończyły się wyborem zupełnie niespodziewanym.

Lekcja, Temat: Mój telefon

Wersja z pomarańczką

Jak pewnie pamiętacie z poprzednich wpisów (albo i nie, stąd oto i poprzednie wpisy: 1,

"My na ten spam z automatu odpisujemy..." - o nauczycielach słów parę z punktu widzenia Trenera SNT

Dzień dobry, Krzysztof Borowiak z tej strony, "Szkoła Nowych Technologii" Microsoft - szkolenia dla uczniów. Czy mogę rozmawiać z opiekunem szkoły, Panem X?

Od listopada zeszłego roku dane mi było dzwonić do szkół z takim zapytaniem. Mówiąc "do szkół", mam tu na myśli 21 placówek oświatowych na poziomie ponadgimnazjalnym. Obszar mojej działalności obejmował okolice Poznania (zasięg: ok. 120 km) oraz... Krakowa (zasięg ok. 60 km).

Dziadek Kupuje: "Oryginalne" tusze w Media Expert

Nowa seria? Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale może jakaś nowa, ciekawa seria? Cel: wskazać punkt widzenia typowej osoby starszej, obcującej z komputerem. A kto wie, czy seria się nie przerodzi w "X Kupuje", gdzie za X podstawiana będzie przedstawiciel którejś klasy konsumenckiej?

Tak czy siak, tematem dzisiejszego wpisu są tusze do drukarki HP B109n, znanej też jako Q8444B.

Historia z sieciami i paroma innymi questami - Pyrkon 2012

Gdzieś tak z miesiąc temu, nasze Koło Naukowe - Ruch Projektantów Gier - otrzymało zaproszenie od jednego z organizatorów Pyrkonu do pomocy przy organizacji Bloku Gier Komputerowych i imprez powiązanych na Pyrkonie 2012. Zakres obowiązków nie był jakiś wybitnie trudny - ot, pomoc z ustawieniem sieci, poustawianie stołów, komputerów, wgranie aktualizacji, pilnowanie prelekcji i ich czasu...

Mieliśmy też sobie ustalić grafik, przy czym nie mieliśmy być na miejscu obecni non-stop, a jedynie w określonych momentach, przy czym nawet wtedy z dużą swobodą.

Lądowanie kołami do góry - Airline Tycoon 2

Była sobie gra. Gra banalna. Gra grywalna. Gra przyjemna. Jej nazwa brzmiała Airline Tycoon. W krótkim czasie doczekała się ona aż trzech dodatków, z czego dwóch łączonych, oraz jednego dostępnego jedynie na terenie Niemiec i okrzykniętego największą porażką producenta. Już to powinno dać developerom do zrozumienia, że dobrego produktu nie da się na siłę uczynić lepszym. Można za to spróbować pozbawić go wad. Niestety, wygląda na to, że nikt sobie tego do serca nie bierze...