Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Dziadek kupuje: Play na Kartę - Rok Ważności Konta; czy warto przenosić numer do innego Operatora?

Dziś w cyklu: przeniesienie numeru z Nowego Orange Go do Play na Kartę. Czy jest to proces łatwy? Czego potrzeba i ile czasu to zajmuje? Co zyskujemy, a co tracimy?

Krok pierwszy: analiza "rachunków za telefon"

W przypadku ofert na kartę jest to niezwykle proste wyliczenie. Wystarczy sprawdzić ile pieniędzy posiada się na koncie, odczekać (dla dokładności wyliczenia) pół roku i sprawdzić ponownie. Różnicę odpowiednio przekształcamy co do proporcji, tak oto otrzymując różne wyznaczniki, jak np. "koszty w skali roku", czy "koszty w skali miesiąca".

Wyliczenie to, proste jak budowa cepa, pozwoliło na oszacowanie sumy wydawanych środków na poziomie ok. 70 złotych rocznie, z czego ok. 5-10 złotych to koszt rozmów z członkami rodziny korzystającymi z sieci Play.

Alternatywy

Istniało kilka możliwości alternatywnego rozwiązania tej kwestii:
  • Pozostać w Orange, doładowując konto za 100 zł (z bonusem 10 zł)* i wysyłając SMS przedłużający ważność konta o rok
  • Przenieść numer do Play Firnuła Mini Max
  • Przenieść numer do Play na Kartę
  • Przenieść numer do Play na Kartę - Rok Ważności Konta

Wyjaśniając kwestię z *: Nowe Orange Go to oferta malejąca, a więc doładowując za więcej, oszczędzam więcej, gdyż spadają ceny połączeń. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że co roku trzeba wysłać SMSa przedłużającego ważność konta o rok. Bywa to niewygodne, a i promocja może minąć. Znacznie większą stabilność zapewnia rozwiązanie Play, gdzie - pomimo braku stawki malejącej i kwot połączeń równoważnych Orange przy doładowaniach za 50 zł, zyskuję możliwość doładowywania konta za mniejszą niż 100 zł kwotę, oraz pewność, że usługa będzie kontynuowana w tej formie. Nie można bowiem zmusić abonenta (o ile pamięć mnie nie myli) do zmiany aktualnie wykorzystywanej taryfy :)

Rozpatrując wszystkie możliwości związane z siecią Play, dodatkową zaletą był fakt, że reszta rodziny, będąca w tej sieci, będzie mogła korzystać z darmowych połączeń na te numery, nie naruszając pakietów "darmowych" minut.

Jeśli chodzi o taryfę Formuła Mini Max, to wymagałaby ona stałej opłaty na poziomie 9 zł i okazyjnie kwoty wyższej, zależnie od liczby połączeń. Przy wydatkach tak rzadkich i nieregularnych, łącznie na sumę ok. 70 zł rocznie, regularny abonament jest najzwyczajniej w świecie nieopłacalny. Podobnie zresztą oferta Play na Kartę, gdzie - choć zyskujemy bezpłatne połączenia do Play - konieczne jest regularne doładowywanie konta, od którego tytułowy Dziadek chce uciec.

Ostateczne starcie

Ostatecznie więc, walczyły dwie oferty. Nowe Orange Go z usługą przedłużenia ważności konta o rok, oraz Play na Kartę - Rok Ważności Konta. Możliwe, że popełniłem tu drobne przeszacowanie i błąd, przenosząc numer do Play i rezygnując z możliwości zapewnienia opłat w wysokości 18 groszy za minutę do wszystkich sieci poza Play i Polsatem Cyfrowym. Uznałem jednak, że płaska stawka 29 groszy, wykorzystywana dotychczas, oraz bezpłatne połączenia do Dziadka z telefonów rodzinnych, będą tu kwestiami nadrzędnymi.

W ten sposób, zwyciężyła oferta Play.

Przeniesienie

Odwiedziny w salonie Operatora #1

Cała procedura zaczyna się od odwiedzenia dowolnego salonu aktualnego operatora celem zarejestrowania numeru. I tu ciekawostka. Jeśli chcielibyście zarejestrować swój numer "ot tak sobie", to będziecie mogli to zrobić jedynie w dużych salonach, występujących w większych miastach, jak Warszawa, Poznań, Kraków czy Szczecin. Jedynie w przypadku "przenoszenia numeru" do innego operatora możecie skorzystać z usług mniejszych salonów partnerskich. Z wykorzystaniem dowodu osobistego, danych osobowych i karty SIM udało się zarejestrować numer.

I tutaj zgrzyt - kierownik salonu pozaznaczał wszystkie opcje przetwarzania danych osobowych, m.in. w celach "marketingowych", kompletnie bez pytania. Jakakolwiek próba ingerencji skutkowała odpowiedzią w stylu: "I tak nie będą ważne jak się Pan przeniesie, a przynajmniej nikt nie zrobi Panu problemów, że jakichś danych nie mógł przekazać operatorowi i nie opóźni to procedur.". Ciekawa teoria. Jako, że nie chciałem podnosić tej kwestii przy Dziadku zbyt dosadnie, sprawę odpuściłem, choć nie powiem: na dokumentach była osobna zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach przeniesienia numeru, oraz bodaj 5 innych zezwoleń, w innych celach...

Oczekiwanie #1

Następnym krokiem jest odczekanie na potwierdzenie rejestracji. W przypadku Dziadka, trwało to ok. 4 godzin, po czym można było odwiedzić salon innego Operatora, wraz z pozyskaną u tego pierwszego dokumentacją.

Odwiedziny w salonie Operatora #2

Tutaj pokazujemy dokumenty otrzymane wcześniej, oraz SMS z potwierdzeniem o rejestracji numeru. Dostaniemy parę dokumentów do podpisania oraz "czystą kartę SIM", na której aktywowany zostanie nasz dotychczasowy numer telefonu.

Tutaj także odrobinę zazgrzytało w kwestii zezwoleń w kwestiach marketingowych, ale tu już można było spokojnie sprawę przedyskutować, bez żadnych większych uwag. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że tam klient "znika" z bazy, a tu klient się "pojawia"... Tym niemniej, cała sprawa trwa ok. 15-20 minut, po czym możemy oczekiwać paru SMSów odnośnie rozpoczęcia procedury oraz jej trwania.

Oczekiwanie #2

Tym razem czekamy na deaktywację naszej karty SIM od pierwszego usługodawcy. Tym razem trwało to ok. 24 godzin, choć czasem umie zająć nawet tydzień lub dłużej. W tym momencie możemy kartę wymienić na nową, a usługę aktywować za pomocą jednego połączenia głosowego wychodzącego. Trwa to sekundy, jest proste i raczej bezproblemowe.

Profity z przeniesienia

Play chełpi się na swojej stronie znaczącymi profitami dla przenoszących numer do swojej sieci. Dla przykładu, w przypadku oferty na kartę, wręcza użytkownikowi 5 zł na starcie (1 zł na koncie głównym i 4 zł na koncie promocyjnym), a także 60 zł (konto promocyjne) za pierwsze doładowanie na dowolną kwotę. Jednakże, promocja ta obowiązuje jedynie przy pozostaniu w aktualnej ofercie...

Co to oznacza? Że rzeczony Dziadek, przy wydatkach rzędu 70 zł rocznie, musiałby przez 12 miesięcy doładowywać konto (zyskując kolejne środki na konto promocyjne), aby pozbyć się całych środków promocyjnych i móc zmienić ofertę na mniej zasobochłonną. Oznacza to wydatek na poziomie ok. 200 złotych w ciągu roku na doładowania. Czy jest to profit wymierny? Nie! Środki te trzeba bowiem wykorzystać w czasie trzech miesięcy. Dla Dziadka - mission impossible.

Druga decyzja - zmiana taryfy na ostateczną

Ostatecznie więc, pozostała zmiana taryfy na Play na Kartę - Rok Ważności Konta znacznie wcześniej. W tym momencie, wszelkie środki promocyjne przepadają, a konto staje się ważne na rok czasu od chwili doładowania. Biorąc pod uwagę, że Dziadek woli raz zapłacić i zapomnieć, jest to rozwiązanie optymalne. Traci co prawda 70 zł bonusu na 3 miesiące, którego jednak by nigdy nie wykorzystał, a także darmowe rozmowy do Play, których - znowu - by nie wykorzystał, gdyż reszta rozmowy takie ma do niego :) Wydaje się więc, że jest to dobry wybór.

Czy przeniesienie jest proste?

To najważniejsze pytanie w tym momencie. Tak, jest to proces łatwy. Niestety, zważywszy na wymagania Operatorów odnośnie obsługi klienta w swoich salonach, niekoniecznie wymagające "wysokiej klasy" tejże, lecz raczej ułatwiającej spieniężenie klienta w przyszłości (zgody na przesyłanie informacji "marketingowych"), warto, aby załatwiała to osoba myśląca racjonalnie i szybko, a zarazem potrafiąca bronić własnych praw. Co prawda w moim przypadku to zawiodło, ze względu na niechęć do dyskutowania na tego typu tematy przy Dziadku, jednak to już kwestia indywidualna.

Profity - czy są korzystne?

Profit to korzyść, a więc tak - są one korzystne. Jednakże, nie zawsze są one wymierne do koniecznych do poniesienia kosztów. Tutaj, istniała konieczność poświęcenia czasu i wygody, oraz pilnowania pewnych terminów, a także przeniesienia obciążenia z innego telefonu komórkowego w gospodarstwie domowym, na ten konkretny, przeniesiony. W konkretnych sytuacjach, niewygoda ta może być większa, niż straty wynikłe z nieskorzystania w pełni z promocji. Tak było i tutaj :)

Ostatecznie więc - czy warto się przenosić?

Zawsze warto przestudiować wszystkie oferty. Biorąc je pod uwagę, trzeba rozważyć, gdzie się dzwoni, oraz czy ważniejsza jest wygoda, czy może cena. Dalej, to już kwestia prywatnych preferencji. Play ma tu dodatkową przewagę - można korzystać z nadajników Orange i Plusa, a możliwe, że niedługo także i T-Mobile, co sprawia, że posiada on największy "teoretyczny" zasięg w Polsce. Skąd ta teoria? Gdyż mechanizmy wbudowane w telefony komórkowe zawsze będą faworyzowały stacje bazowe głównego operatora ponad roaming, chyba, że (dosłownie) zmusimy je do tego ostatniego. To rozwiązanie jest jednak beznadziejne w przypadku podróży - za to znacznie ułatwia życie, gdy odwiedzamy lokacje, w których wiemy, który operator zapewnia najwyższą jakość sygnału.

Podsumowując więc, odpowiedź to: i tak, i nie. Tu trzeba racjonalnej, bazującej na własnych działaniach, analizy różnych (dynamicznie zmieniających się) ofert wszystkich operatorów. Ogólnie rzecz biorąc, większość z nich jest niemal identyczna, różniąc się jedynie szczegółami w regulaminach, czy cennikach. Na to właśnie warto zwrócić uwagę.

Co sądzę o poszczególnych sieciach komórkowych?

Wszystko napisane zostało wyżej. Dla wyszczególnienia, podkreślę dwa zdania, tak na zakończenie :)
Zawsze warto przestudiować wszystkie oferty. (...) Ogólnie rzecz biorąc, większość z nich jest niemal identyczna (...)
 

porady inne

Komentarze

0 nowych
underface   14 #1 07.08.2013 08:30

Co do zmiany taryfy i bonus 60 zł to tutaj klątwy się myślisz.
Aby był wilk syty i owca cała można to zrobić w ten sposób.
Przenieść nr do Play. Doładować w ofercie Play na kartę np za 5 zł. Odczekać na utrzymanie bonusa (w skrajnych przypadkach to nawet 72 godz ) zmienić taryfę na rok ważności konta. Taryfa ta co chcemy i kasa na promocyjnym dalej jest ;-)

Darthnorbe   13 #2 07.08.2013 08:47

Ja przenosiłem numer do Play a potem zmieniłem taryfę na lubię to. Oczywiście po doładowaniu nie otrzymałem promocji, poprzez internet (play24) wypełniłem formularz w którym opisałem sprawę.
Otrzymałem odpowiedz że po przeniesieniu nie wolno zmieniać taryfy aby dostać promocyjne środki, ale mogłem o tym nie wiedzieć więc jako bonus po 3x doładowaniach play dał mi dodatkowo 20 zł bonusu.
Tak że w tym przypadku play zachował się super.

underface   14 #3 07.08.2013 08:59

Sam tak robiłem że 3 razy i za każdym razem bonus był

freedom   8 #4 07.08.2013 09:51

Małe sprostowanie, Formuła Mini Max na kartę nie wymaga stałej opłaty. Takie coś istnieje w nju mobile (wspomniane 9 zł) w opcji z umową. Co do reszty się zgadzam, przy tak małych wydatkach tylko taryfa z roczną ważnością konta.

Wiem, że już za późno, ale mogłeś też pomyśleć nad Virgin Mobile - 19 gr/min, 6 gr/sms, a do tego dochodzi bonus 50% za doładowanie (dla zarejestrowanych użytkowników), dzięki czemu realne stawki kształtują się obecne odpowiednio na poziomie ~13 i 4 gr. Bonus zasila konto główne, wiec jest ważny tak jak reszta środków cały rok. Czyli za te 70 zł można mieć jakieś ~550 minut.

xomo_pl   24 #5 07.08.2013 10:23

@NRN, dlaczego nie chciałeś rozmawiać przy dziadku o tym, że nie ma takiej potrzeby by zaznaczać wszystkie wszystkie opcje przetwarzania danych osobowych, m.in. w celach "marketingowych"?
Dzięki temu, że kierownik wszystko pozaznaczał na 99% nie będzie miał Dziadek spokoju od natrętnych telefonów ze wspaniałymi ofertami ;)

underface   14 #6 07.08.2013 13:12

zapomniałem dopisać, że w formuła mini max trzeba utrzymać ważność połączeń wychodzących, więc minimum za 25zł miesięcznie trzeba doładować

Ave5   8 #7 07.08.2013 14:24

Robiłem z rok temu taką samą przesiadkę Pomarańcza-Grać :) Z mojej perspektywy:

Czy jest to proces łatwy?

Tak, jak już się człowiek dowie jakie są typy salonów. Akurat mnie przeprowadzał przez proces zmiany operatora sympatyczny młody człowiek i nie zaznaczałem żadnych celów marketingowych - on też nie ;)


Co zyskujemy, a co tracimy?'

Piszę to już któryś raz, ale dla mnie to ważne - ŚWIĘTY SPOKÓJ. Orange co i rusz słało mi radosny spam SMSowy i wydzwaniało z idiotycznymi ofertami w stylu parodii call center. Od czasu przenosin jedyne SMSy z "Play" w "nadawca" to te o nieodebranych połączeniach i nie dzwonili ani razu.

bachus   23 #8 07.08.2013 14:38

Ja też robiłem podobną przesiadkę z Orange (abonament) do Play. Problem w tym, że nie mieszkam w Polsce i ciężko mi wracać do punktu obsługi klienta:
1. wizyta pierwsza: miły pan powiedział, że mogę zlecić to najwcześniej 3 miesiące przed końcem okresu umowy w Orange
2. wizyta druga (2.5 miesiąca przed końcem umowy z Orange): około 15minut w punkcie Play, wypełnienie papierów, sprawdzenie umowy. Dostałem kartę SIM, wyjechałem poza PL. Dostałem kilka smsów od Play (że rozpoczął się proces zmiany operatora, potem Orange że dostali zlecenie od Play)
3. Jeden, albo dwa dni przed końcem umowy z Orange: przypomnienie od Play, że mój telefon może przestać działać i będę musiał podmienić kartę SIM
4. dokładnie o czasie wyłączenie usługi Orange, zmiana kart i w 3 minuty przetestowane, czy numer przeszedł na Play - bez problemu

Łukash   10 #9 07.08.2013 16:04

Przeniosłem nr do Playa - i mnie się tam podoba ;)
Mam inną sprawę czy ostatnio ktoś również dostał drugi bonus 60zł ? Bo ja taki dostałem w piątek, znowu na promocyjne :D

Meszuge   16 #10 07.08.2013 20:41

"Wadą tego rozwiązania jest fakt, że co roku trzeba wysłać SMSa przedłużającego ważność konta o rok."


Niesamowite! Od początku istnienia tej taryfy mam Nowe Orange Go i właśnie się dowiedziałem od Ciebie, że muszę jakieś esemesy wysyłać...

  #11 07.08.2013 21:14

Zawsze warto przestudiować wszystkie oferty. (...) i skończyć w domu wariatów!
Umów jakie zawieram jest setki, a każda inna. Ofert w tych umowach jak psów. Prawda jest taka, że robią z nas klientów idiotów i to przy pełnej akceptacji naszego państwa prawa.
W prawdziwym państwie prawa obowiązuje jedna umowa na wszystko. Przekroczenie jej ram czyni umowę nieważną.

  #12 07.08.2013 21:17

Dodam, że jestem tytułowym dziadkiem i nie mogę pojąć dlaczego młodzi uważają dziadka za starego głupka

mordzio   15 #13 07.08.2013 21:43

Drobne sprostowanie, bonus w wysokości 60 zł faktycznie przyznawany jest na 90 dni ale bez problemu ważność środków bonusowych przedłużysz doładowaniem (np. 5 zł) w Strefie Doładowań Play o kolejne 30 dni.

Jaro070   17 #14 08.08.2013 16:34

Ja ostatnio przeniosłem numer z Playa do Virgin Mobile. Po doładowaniu za 9 zł dostaje 15 zł, pakiet internetowy 100 MB, rok ważności konta i jeszcze Wiedźmina 2 na PC za darmo*.

* - http://www.dobreprogramy.pl/Jaro070/Virgin-Mobile-Wiedzmin-2-i-5-innych-gier-za-...

NRN   10 #15 08.08.2013 20:01

1. @underface Zgodnie z regulaminem promocji w Play, zmiana taryfy powoduje utratę WSZYSTKICH środków promocyjnych. Stąd doładowanie, zgarnięcie bonusu i zmiana taryfy na końcu nie wchodziła w grę.

2. @Darthnorbe, @Łukash O dziwo, faktycznie, coraz częściej widzę w różnych miejscach informację, że ponowne doładowanie konta, czy np. zmiana taryfy i późniejsze doładowanie konta prowadzi do ponownego przydzielenia bonusu na konto promocyjne. Ciekawe, nie? Albo błąd, albo zamierzony efekt promocyjny :P Jak na mnie bomba - Play, brawo!

3. @freedom Przyznaję się do błędu - pomyliłem Formułę MINI MAX z ofertą nju mobile. Wadą MINI MAX która sprawiła, że oferta ta została odrzucona, to fakt, że ograniczenie wynosi 29 zł miesięcznie na rozmowy i 9 na wiadomości (Internet pomijam). Przy średnich wydatkach rzędu 5,80 zł / miesiąc, oferta ta jest jak każda inna oferta na kartę - wymaga zbyt częstych doładowań.

4. @freedom Virgin ma jedną wadę - tę samą co Orange. Nie mam do niego darmowych rozmów z innych telefonów w rodzinie :) W przeciwnym razie, pozostałbym w Nowym Orange Go z niewygodnymi (i nie wiadomo ile jeszcze mającymi działać) SMSami przedłużającymi ważność konta o rok, oraz sporą liczbą usług promocyjnych (m.in. Skarbonka).

5. @zomo_prl Ponieważ na Dziadka, z racji wieku oraz stanu zdrowia, taka dyskusja mogłaby wpłynąć negatywnie, głównie z punktu widzenia jego samopoczucia w danym dniu. Nerwy nie służą osobom starszym, a Pan w salonie prawdopodobnie bez silniejszej argumentacji i wyraźnego "postawienia się" by swojej wersji nie odpuścił. Tym niemniej, jak na razie do Dziadka nikt nie dzwonił, a w razie czego, On już sobie z tym poradzi... :D

6. @aekielski (niezalogowany) Nie wiem w którym miejscu przedstawiam "Dziadka" jako "starego głupka", bo nigdy bym o swoim tak nie pomyślał. Parę razy faktycznie prześmiewczo zaopiniowałem jego decyzję, np. o zakupie słownika elektronicznego - jednak wynikało to raczej z faktu, że jest on bardziej podatny na sugestię marketingowców niż np. ja. Zresztą, 3/4 naszego społeczeństwa jest...

Wiem natomiast, że pisząc o swoim Dziadku, często odnoszę się do tego stereotypowego, a niekiedy skupiam się tylko na tym drugim, kompletnie nie odwołując się do mojego :) Możliwe, że nie wychwyciłeś tego przejścia :)

7. @mordzio, rozmawiałem z BOK przed przejściem do Play, i informacja zwrotna była o tym, że ważności konta bonusowego nie da się przedłużyć. Choć w sumie, zaryzykowałbym doładowanie za 25 zł z doladowania.play.pl, gdzie rzekomo na konto bonusowe dostaje się 15% wartości doładowania :) To akurat ciekawa opcja :) Inna sprawa, że BOK mówił, że przy przeniesieniu z oferty na kartę do oferty na kartę trzeba zapłacić 29 zł opłaty aktywacyjnej. Dziwna sprawa - w salonie zaprzeczono, i okazało się że faktycznie - nie trzeba :) Co oni w tym BOK-u robią...

8. @Jaro070, Wiedźmina 2 dostajesz tylko jak wydasz najpierw 50 złotych :) Dla mojego Dziadka to niemal rok korzystania z telefonu. W tym przypadku - jak wspomniałem wcześniej - Virgin to nie jest dobry wybór. Ale zawsze wart rozważenia, i faktycznie - mój błąd, że kompletnie nie wziąłem go pod uwagę :)

9. Mógłby ktoś napisać z czyjej infrastruktury korzysta Virgin? (Tak, jestem leniwy, nie chce mi się sprawdzać :D A nuże ktoś wie? :) ).

10. Bardzo dziękuję za Wasze komentarze i opinie. Dziękuję też za przypomnienie mi o konieczności dokładnej rewizji tego, co się napisało, aby uniknąć błędów jak ten z Formułą Mini Max :)

Polecam inne wpisy z serii "Dziadek i Wnuczek":
- O PenDrive'ie GoodRam Piccolo 32GB: http://www.dobreprogramy.pl/NRN/Wnuczek-kupuje-GoodRam-Piccolo-32GB,43228.html
- O przedziwnym, i raczej niedobrym serwisie społecznościowym "Badoo": http://www.dobreprogramy.pl/NRN/Dziadek-i-Wnuczek-wskrzeszenie-serii-Dziadek-Kup...

oraz serii "Moja 'walka z wiatrakami'", o niesamowicie pozytywnym (dla klienta) zachowaniu kierownika Multikina w poznańskim CH Malta: http://www.dobreprogramy.pl/NRN/Moja-walka-z-wiatrakami-Multikino-PoznanMalta,42...

mordzio   15 #16 08.08.2013 20:38

@NRN
Polecam doładowania przez Strefę Doładowań Play na FB, doładowania od 5 zł z 15% bonusem, który przedłuża ważność konta promocyjnego o 30 dni.

Virgin- Infrastruktura Play, dodatkowo Orange i Plus.

juh   5 #17 08.08.2013 21:42

2 lata temu przeszedłem do Play. Głównym powodem to był "oszczędności". Będąc w Orange musiałem kupować co 3 m-ce kartę doładowującą za 50 zł, aby nie stracić możliwość wykonywania połączeń. Jako, że sam prawie w ogóle nigdzie nie dzwonię a telefon traktuję jako osobiste "112" przez 6 lat bycia w Orange na koncie uzbierałem ponad 1200 zł. Przejście do Play okazało się wybawieniem. Teraz rocznie spokojnie mi wystarcza jak kupię 2-3x5zł. Dodatkowo mam aktywną opcję "Zbieraj minuty w Play", którą niestety nowi użytkownicy już z tego co się orientuję nie mogą aktywować. Miesięcznie uzbieram w ten sposób 10-16 minut z połączeń przychodzących. Chodź Play na mnie nie zarobi :) cieszę się że powstał ten operator.

NRN   10 #18 08.08.2013 23:07

@mordzio, no patrz, jak ja to przegapiłem? Aż się za głowę teraz chwyciłem :P

@juh, mogłeś skorzystać z tych SMSów przedłużających konto o rok. Niewygodne to, ale na pewno mniej niż doładowywanie co 3 miesiące za 50 zł :) Raz byś sobie doładował za 100, żeby mieć niższe stawki i wysyłał tylko sms'y. Oczywiście, jak co komu wygodniejsze :P

mordzio   15 #19 08.08.2013 23:12

@NRN: Zdarza się najlepszym;) Dodatkowo w Play masz "Doładowania w Parze" czyli po 5 zł ekstra na konto bonusowe i "Poleć Znajomemu".
Powodzenia w ogarnianiu wszystkich promocji;)

ariiell   13 #20 09.08.2013 13:47

"I tak nie będą ważne jak się Pan przeniesie, a przynajmniej nikt nie zrobi Panu problemów, że jakichś danych nie mógł przekazać operatorowi i nie opóźni to procedur." - piękne wybrnięcie z sytuacji, że osobie która Cię obsługiwała nie chciało się zapytać lub odznaczyć "ptaszków" ;)

@bachus - taka jest dokładnie procedura przeniesienia numeru (przynajmniej w play, tak wyglądała zawsze)

Często spotykałam się opinią, że przeniesienie numeru to kłopot, zamieszanie. A sam proces jest bardzo prosty i przyjemny, zwłaszcza jeżeli dobierze się usługę do swoich potrzeb.

Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem: " Ogólnie rzecz biorąc, większość z nich jest niemal identyczna". Fakt oferty są podobne, ale przy zapoznaniu się z niektórymi (ze wszystkimi - no cóż, bardzo czasochłonne zajęcie ) widać wyraźne różnice ;)

underface   14 #21 09.08.2013 17:53

@NRN
regulamin swoje a kasa i tak leży na koncie
a skąd to wiem? pracuję w salonie playa to trochę ogarniam temat

  #22 11.08.2013 19:04

Jak dziadek mało rozmawia, może korzystniejsza byłaby Virgin Mobile (operator wirtualny na infrastrukturze Play)? 19gr/min 6gr/sms, po założeniu konta na virginmobile.pl +50% doładowania (na konto główne), rok ważności konta, darmowe rozmowy w Play działają również na numery w Virgin. Numery przenoszone logują się do Play, Orange i Plus. Numery zakupione w Virgin tylko do Play i Orange.

  #23 13.01.2014 18:24

Wątpię żeby przez pół roku się aż tak pozmieniało, więc wnioskuję, że zrobiłeś za mały risercz. Ufasz konsultantom a nie czytasz regulaminów.
-straciłeś 60zł na zmianie taryfy, a starczyło doładować za 5zł wcześniej, i by zostało nawet po zmianie.
-piszesz że przy zmianei taryfy konto się zeruje, a nie prawda, nawet promocyjne zostaje
-piszesz że Virgin mobile odpada, bo chcesz żeby za darmo rozmawiali do ciebie z play, a właśnie to oferuje Virgin - rozliczanie jak wewnątrz sieci Play,
-piszesz że zmieniasz sieć, bo orange zdziera do play i polsatu, a nie prawda, bo darmowym smsem włacza się równą stawkę, i to nawet nie co roku jak rok ważności konta, co i tak jest dla ciebie zbyt absorbujące...
-zmiana taryf w żadnej sieci nic nie kosztuje,
-wszystkie powyższe informacje to żadna tajemnica, pierwsze wyniki w google na stronach operatorów
-opisujesz to wszystko na poczytnej stronie, wprowadzając niejednego czytelnika w błąd. Jeśli trafi tu z google tak jak ja, może się nieźle naciąć.
-życzę ci wiadomości zarówno z orange jak i play, z żądaniami usunięcia tego steku bzdur.
-nie jestem pracownikiem żadnej firmy telekom.
-???
-PROFIT.