Zbliża się WCG SEC 2011

Powołując się na dane dostępne na stronie organizatorów, WCG to
Międzynarodowy festiwal gier komputerowych, (...) światowy turniej, w którym zawody są przeprowadzane za pomocą przestrzeni wirtualnej, (...) i konferencja całego przemysłu gamingowego, na którą zjeżdżają się jego liderzy technologiczni i eksperci, by dzielić się pomysłami dotyczącymi obecnej i przyszłej sytuacji e-sportu.
Oprócz e-sportu i wystawców sprzętu oraz oprogramowania dla graczy, na WCG obecni będą także przedstawiciele placówek oświatowych, szkół wyższych i organizacji edukacyjnych.

Stanowisko Politechniki Poznańskiej

Co Politechnika Poznańska będzie robić w Warszawie? W dniach 6-7.10.2011 poprowadzi m.in. wielofunkcyjne stanowisko pokazowo-warsztatowe, przy którym będzie można nauczyć się programowania gier w technologii Microsoft XNA, poznać tworzone w ramach zajęć roboty, a także dowiedzieć się o samej uczelni. W szczególności, promować będzie się Wydział Informatyki ze swoimi dwoma kierunkami flagowymi: Informatyka oraz Automatyka i Robotyka.

Wykłady Politechniki Poznańskiej

Wykłady odbędą się 7.10.2011. Jeden z nich, "I Ty możesz zostać władcą maszyn, czyli Automatyka i Robotyka dla wszystkich", prowadzony przez zespół doktorantów, dotyczyć będzie zagadnień związanych z Automatyką i Robotyką, podczas, gdy studencki wykład "Programowanie gier komputerowych w technologii Microsoft XNA" obejmie swoją tematyką zarówno kwestie związane z tworzeniem gier, jak też opowie co nieco o samym Wydziale Informatyki.

Oficjalny artykuł: wiadomości24.pl