NVIDIA SHIELD już z Netfliksem w HDR, Pleksem i dźwiękiem Dolby Atmos

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dopiero co konsole SHIELD zadebiutowały na naszym rynku, a już NVIDIA przedstawiła uaktualnienie firmware, które przynosi zestaw naprawdę interesujących poprawek, przede wszystkim zwiększających komfort obcowania z multimediami, ale nie tylko. Dodatkowo już dzisiaj zadebiutować ma androidowa wersja słynnej gry Borderlands 2, stworzona specjalnie na urządzenia z procesorami Tegra.

Najistotniejsze zmiany wprowadzane z uaktualnieniem 3.2 (nie mylić z wersją Androida, tu wciąż mamy Marshmallowa 6.0 z nowymi łatkami bezpieczeństwa), to:

– PLEX Media Server. Łatwy streaming swojej kolekcji wideo na inne urządzenia. Dzięki sprzętowemu transkodowaniu wideo (nawet HD) w czasie rzeczywistym, możemy też streamować na smartfony i tablety, także poza domem, przez sieć komórkową.

– Netflix w HDR. Konsola Nvidii jako pierwsza wprowadza wsparcie dla dynamicznej głębi koloru w aplikacji Netfliksa. Sam Netflix zapowiada pojawienie się tego lata ponad sto godzin materiałów w HDR na swojej platformie. Oczywiście trzeba mieć jeszcze do tego nowoczesny telewizor wspierający HDR.

– Dolby Atmos – teraz także aplikacje firm trzecich będą mogły odtwarzać dźwięk HD.

– sprzętowa akceleracja dla aplikacji YouTube, dzięki której obejrzymy materiały 4K w 60 FPS.

Aktualizacja ta ułatwia też udostępnianie systemu plików konsolki przez sieć lokalną, podłączanie zasobów sieciowych NAS-a, wprowadza możliwość automatycznego wyłączania telewizora po uśpieniu urządzenia, wprowadza obsługę przestrzeni barw YCbCr 4:4:4 na wybranych telewizorach, poprawia odwzorowanie kolorów na zwykłych telewizorach RGB, poprawia odtwarzanie wideo z częstotliwością 23,976 Hz, i co szczególnie istotne dla posiadaczy starszych telewizorów, eliminuje niekompatybilność z niektórymi modelami.

Wraz z nowym firmware, NVIDIA wprowadza też na konsolkę SHIELD nowe gry. To przede wszystkim Borderlands 2, ale też kilka innych ciekawych tytułów. W katalogu pojawiły się takie androidowe pozycje jak całkiem ładna wyścigówka Breakneck czy bardzo udana gra logiczna Mekorama. Poprzez streaming GeForce Now można zagrać w survivalową przygodówkę The Solus Project, postapokaliptyczną strzelankę Hard Reset: Redux, czy interaktywną grę eksploracyjną P·O·L·L·E·N.

© dobreprogramy