reklama

NVIDIA Shield za 349 dolarów, premiera w czerwcu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Project Shield, czyli przenośna konsola przygotowywana od jakiegoś czasu przez firmę NVIDIA, zadebiutuje na rynku po prostu jako NVIDIA Shield. Urządzenie dostępne jest już w przedsprzedaży w cenie 349 dolarów (oferta tylko dla mieszkańców USA i Kanady). W ręce nabywców powinno trafić pod koniec czerwca. W pudełku znajdą konsolę, zasilacz oraz kabel USB, a w pamięci sprzętu dwie gry: Expendable: Rearmed plus Sonic 4 Episode II THD.

Co zaoferuje urządzenie o sto dolarów droższe od PlayStation Vita? Jego sercem jest układ Tegra 4 z 2GB RAM, który na 5-calowym ekranie dotykowym 720p (294 ppi) wyświetlać ma grafikę znacznie lepszą niż poprzednia generacja tej technologii. W środku znajdziemy jeszcze kartę 802.11n 2x2 MIMO, Bluetooth 3.0, GPS, 16GB pamięci flash i czujniki ruchu. Całość zamknięto w formie dosyć masywnego kontrolera, z kompletem przycisków oraz portów (Mini-HDMI, Micro-USB 2.0, MicroSD, wejście na słuchawki), z ekranem zatkniętym na szczycie. Po zamknięciu otrzymuje się sporych rozmiarów pancerną „muszelkę”. Od strony systemowej dostaniemy najnowszego Androida, nie należy zapominać również o opcji strumieniowania gier z odpowiednio mocnego PC - na początku (testy beta) dotyczy to jednak wyłącznie wybranych tytułów z oferty cyfrowego sklepu Steam.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama