r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NVIDIA nie planuje obsługi Waylanda

Strona główna Aktualności

Firma NVIDIA nie planuje wprowadzenia w swoich produktach obsługi serwera Wayland. Ma on być jednym z kluczowych elementów kolejnych wydań Unity Ubuntu.

Informacja o braku obsługi Waylanda pojawiła się na stronach forum NVIDII. Można oznaczać pewne problemy dla firmy Canonical, która zapowiedziała wprowadzenie serwera w kolejnych wydania Unity dla Ubuntu. NVIDIA znana jest z podobnych zachowań, firma wcześniej odmówiła wprowadzenia obsługi między innymi mechanizmu Kernel Mode Setting obecnego w jądrze Linuksa. Obsługa jest możliwa dzięki alternatywnym sterownikom Nouveau. Możliwe, że również w przypadku Waylanda wprowadzone będzie podobne rozwiązanie.

Wayland jest projektem, który ma zostać wprowadzony w kolejnych wydaniach interfejsu Unity dla Ubuntu. Zastąpi on bardziej skomplikowany i mniej wydajny X.org. Zdaniem twórcy projektu, Kristiana Hogsberga z firmy Red Hat, Wayland pozwala na wyświetlanie znacznie bogatszej grafiki. Rozwiązanie wykorzystuje między innymi takie technologie dostępne w jądrze Linuksa jak komponent Direct Rendering Manager (DRM), Kernel Mode Setting, czy system zarządzania pamięcią Graphics Execution Manager (GEM). Wprowadzenie Waylanda do Unity zapowiedział w piątek Mark Shuttleworth z Canonicala. Pojawi się on najwcześniej za rok, prace nad jego wdrożeniem dopiero się rozpoczęły.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.