NVIDIA prezentuje nowe wtyczki do pakietu Adobe CS4

Strona główna Aktualności

O autorze

Bez wielkiego rozgłosu NVIDIA ogłosiła dostępność nowych wtyczek dla użytkowników pakietu Adobe Creative Suite 4, które wykorzystują przetwarzanie operacji graficznych przez GPU. Wtyczki współpracują z aplikacjami Adobe Premiere Pro, After Effects, Flash oraz Photoshop, kartami graficznymi rodziny Quadro i dostępne są na stronie NVIDII. W katalogu znaleźć można między innymi wtyczki firm Elemental Technologies, Boris FX, Red Giant Software czy proDAD, na które NVIDIA oferuje 50% zniżki.

Wśród nowych wtyczek znajduje się między innymi Elemental Accelerator 2.0 oparty o architekturę CUDA, który za "jedyne" 249 USD po rabacie sceduje przetwarzanie wideo w formacie H.264 na procesor karty graficznej, dzięki czemu użytkownicy Adobe Premiere Pro CS4 odczuć mają według NVIDII jedenastokrotną poprawę wydajności względem tradycyjnego kodowania przy pomocy jednostki CPU. Elemental Accelerator wspomaga zarówno tworzenie DVD w formacie Blu-ray, jak i treści Flash.

Warto także wiedzieć, że aplikacje pakietu Adobe CS4 nawet bez wtyczek potrafią do realizacji niektórych funkcji wykorzystywać procesor karty graficznej, o czym pisaliśmy w zeszłym roku. Wspominaliśmy wtedy, że NVIDIA planuje wydanie pluginów dla CS4, które wykorzystywałyby jej własny język CUDA zamiast wykorzystywanego do akceleracji GPU przez Adobe OpenGLa.

© dobreprogramy

Komentarze