reklama

NVIDIA zapowiada własną konsolę — Project Shield

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

NVIDIA zaskoczyła świat niespodziewanie prezentując wszystkim swoją konsolę do grania. Projekt o roboczej nazwie Shield to przenośne urządzenie z własnym wyświetlaczem, które umożliwi uruchamianie tak tytułów PC, jak również aplikacji stworzonych dla Androida. Działa na Androidzie Jelly Bean, a za wrażenia graficzne odpowiada tu układ Tegra 4. Sprzęt wygląda jak konsolowy pad z przyczepionym u góry ekranem wysokiej rozdzielczości.

Dotykowy wyświetlacz wielkości 5 cali da nam obraz w standardzie 720p (przy 294 dpi), ale nie będzie problemu, żeby konsolę podłączyć przez HDMI do telewizora, czy nawet ponoć przesłać grę na większy ekran bezprzewodowo. Obsługa tytułów z PC odbywać się ma na bazie zmodyfikowanej technologii VGX. W skrócie, gry uruchamiane będą na komputerze, a obraz strumieniowany do urządzenia w naszych dłoniach — o ile dysponujemy kartą graficzną opartą na architekturze Kepler. Produkt trafi na rynek w drugiej połowie tego roku. Jego cena pozostaje tajemnicą.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić