r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NVIDII nie opłacało się angażować w nowe konsole

Strona główna Aktualności

Nowa generacja konsol zbudowana będzie na układach AMD — Sony już potwierdziło, że w PlayStation 4 siedzi Jaguar, a w kolejnym Xboksie znajdziemy prawdopodobnie bliźniacze rozwiązanie. NVIDIA zdaje się to potwierdzać, wyjaśniając, dlaczego firma z Santa Clara odpuściła sobie angażowanie się w produkcję konsol, chociaż miała na tym polu doświadczenie (chociażby ostatnio z PS3). Rzecz jasna chodzi przede wszystkim o kwestie finansowe.

Sprawa podstawowa to pieniądze, które takie Sony chciało przeznaczyć na opracowanie potrzebnej mu technologii — kwota była zbyt niska, żeby mająca poświęcić czas na PS4 NVIDIA zwyczajnie wyszła na tym dobrze. Firma podkreśla też, że angażowanie się w przygotowanie podzespołów dla konsoli spowalnia przy okazji rozwój innych ważnych rzeczy. Kiedy ma się ograniczone liczbę inżynierów oraz moc przerobową i zacznie robić układy dla Sony czy Microsoftu, to pewnie nie skorzysta się z nich przy innych projektach. Jeżeli o Sony chodzi [...] AMD widzi w tym biznes, NVIDIA nie — padło wyjaśnienie. Nie bez znaczenia były tutaj pewnie także własne plany NVIDII...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.