Na Androidzie zagramy w gry ze Steama, nowa aplikacja prześle je z PC

Strona główna Aktualności

O autorze

Granie na Androidzie nie musi oznaczać, że jesteśmy skazani na gry mobilne. Zadba o to Valve. Pod koniec maja udostępniona zostanie aplikacja umożliwiająca strumieniowanie gier z PC na urządzenia mobilne.

Valve planuje udostępnić aplikację Steam Link do testów po 21 maja. Aplikacja będzie instalowana na Androidzie i będzie wymagała, by w tej samej sieci lokalnej połączony był także PC z biblioteką gier ze Steama. Komputer zajmie się całą ciężką pracą, przetwarzaniem i renderowaniem obrazu, a na urządzenie mobilne wysyłany będzie tylko strumień obrazu i dźwięku.

Do grania będzie można wykorzystać Steam Controller albo kontrolery MFI. Nie idzie to w parze z możliwością podłączenia ich do smartfonu – będą musiały być podłączone do komputera. Urządzenie mobilne będzie tylko pasywnym „telewizorem”, prawdopodobnie bez żadnego wpływu nawet na menu gier. Działanie aplikacji bardzo przypomina przystawkę Steam Link dla telewizorów.

Ponadto Valve planuje udostępnić aplikację do korzystania z VoD Steama na Androidzie. Wiedzieliście, że na Steamie można też oglądać filmy? Usługa nie dorasta do pięt temu, co oferuje konkurencja, ale ma swoją niszę. Znajdziemy na niej sporo anime. Aplikacja dla Androida ma obsługiwać zarówno oglądanie online, jak i zapisywanie materiałów do obejrzenia offline.

© dobreprogramy
s