Na Steamie można odtąd płacić w złotówkach i przelewami

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobre wieści dla wszystkich graczy kupujących gry na Steamie. Od teraz za produkcje można płacić w złotówkach, dzięki czemu nie będzie już konieczne przewalutowanie, wiążące się zazwyczaj z naliczaniem prowizji. Polskie ceny na Steamie są dostępne już teraz, warto się jednak przyjrzeć mechanizmowi, który odpowiada za ich wysokość.

Na Steamie cena wyrażona w dolarach równa się cenie w euro, na czym skorzystać mogą Polacy. Po przewalutowaniu może się jednak okazać, że za gry zapłacimy mniej niż dotychczas, a już na pewno mniej niż po przewalutowaniu. Serwis polygamia.pl podawał przykład, w którym cena 19,99 dolarów (a zatem także 19,99 euro) zostałą zamieniona ceną 71 zł. Punktem wyjścia był zatem dolar (19,99 dolarów to dziś niecałe 73 złote), a nie euro (ponad 84 złote).

Valve uspokaja także w kwestii Portfeli, czyli środków zgromadzonych na Steamie na przykład w formie przedpłat. Te zostały przewalutowane według dzisiejszego kursu (4,237) i są dostępne. Ponadto Valve zapewnie, że wprowadzenie złotówek na Steamie nie zakłóci nijak działania platformy i nie wpłynie na zawartość biblioteki.

Wraz z możliwością płacenia w polskiej walucie, wprowadzono także nowe metody płatności. Od teraz za gry można płacić nie tylko kartami Visa, MasterCard, American Express, PayPalem czy Skrillem, ale także z wykorzystaniem polskich pośredników oferujących przelewy błyskawiczne: Przelewy24 oraz Sofort. Klienty Steama dostępne są w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s