Na iPhone’ach można już wygodnie oglądać pionowe filmy na YouTube

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Ze względu na wprowadzenie transmisji na żywo oraz nagrywanie filmików smartfonami, YouTube odnotowało wzrost materiałów nakręconych w orientacji pionowej. W związku z tym, w czerwcu zostało ogłoszone wsparcie dla tego typu filmików w mobilnych aplikacjach. Teraz użytkownicy mobilnych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, mogą już korzystać z dynamicznie adaptującego się odtwarzacza wideo.

Dotąd odtwarzanie filmiku nagranego pionowo skutkowałem wyświetlaniem czarnych pasków po bokach. Samo wideo było także niekomfortowo małe.,a jedynym wyjściem pozostawało przejście do trybu pełnego ekranu. Nowy odtwarzacz w mobilnej aplikacji YouTube dostosowuje się do proporcji wideo. Jeśli oglądamy film w trybie pionowym, to automatycznie zmieniana jest wielkość odtwarzacza. Nowość najlepiej prezentuje poniższe wideo:

Jeśli natomiast postanowimy przejść do opisu filmu lub sekcji komentarzy, rozmiar okna zostanie dynamicznie zmniejszony, zapewniając większą powierzchnię do wyświetlania treści. Po kliknięciu na ikonkę umożliwiającą przejście do pełnego ekranu, wideo zostanie wyświetlone w orientacji pionowej, w optymalnym założeniu wypełniając cały ekran smartfona.

Nowa funkcja wprowadzana jest po stronie serwera. Posiadanie najnowszej wersji YouTube nie jest więc wymogiem dostępu do nowej funkcji. Oczywiście aplikację YouTube znajdziecie w naszej bazie – iOS oraz Android.

© dobreprogramy