Na mapie Wrocławia zobaczysz budynki z każdej strony

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Tym razem nie chodzi o Street View Google'a, ale po projekt Urzędu Miejskiego Wrocławia. Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce przygotował ukośne fotograficzne plany miasta dla całego obszaru zabudowy miasta.

W aplikacji, którą znajdziemy pod adresem ukosne.gis.um.wroc.pl, możemy oglądać zdjęcia zrobione pod kątem z czterech stron. Przełączając się między nimi możemy więc obejrzeć z każdej strony interesujące budynki i charakterystyczne punkty. Zdjęcia można zbliżać i oddalać, na dole zaś znajduje się mapka, pomagająca zorientować się w okolicy.

Dane prezentowane na „ukośnej” fotomapie można także przeszukiwać, by znaleźć ulicę lub adres. Wyszukiwarka nie rozpoznaje niestety nazw przystanków, nazw własnych budynków, firm czy lokali.

Poza możliwością przeglądania mapy i zdjęć można także sięgnąć po miarki. W aplikacji możemy zmierzyć nie tylko odległość między dwoma punktami, ale także wysokość oglądanego obiektu – wystarczy wybrać pionową linijkę i przeciągnąć od podstawy do czubka.

Wykorzystane w aplikacji zdjęcia były robione 3 maja oraz 4, 5 i 6 czerwca tego roku.

Podobne fotomapy, choć nie całego obszaru zabudowanego miasta, ma od dawna Łódź.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji