r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Na narty z Google Street View

Strona główna Aktualności

Na mapach Google nadal jest co uzupełniać, choć nie zawsze są to drogi. Były rafy koralowe, Biegun Południowy, Ameryka Południowa no i oczywiście siedziba Google. Teraz w biurach podróży rozkręca się handel wycieczkami dla miłośników sportów zimowych, jeśli jednak ktoś ma wątpliwości co do stoków, może je również na Street View pooglądać.

Informacje o tym, że pracownicy Google'a zjeżdżają ze stoków z kamerami, pojawiły się w lutym w 2010 roku, wtedy też można było oglądać pierwsze widoki. Była to akcja inspirowana Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbyły się wtedy w Vancouver. Na mapę trafiły wtedy między innymi widoki z Tyrolu.

Zdjęcia z ośrodka Whistler Blackcomb, w którym odbyły się Igrzyska, trafiły na mapę dopiero w 2011, razem z kalifornijską Squaw Valley. Tym razem Google nie żałował zasobów i do kolekcji miejsc, gdzie można „wybrać się” za pośrednictwem Street View, dołączył spora kolekcję stoków i ośrodków ze Szwajcarii, Austrii, Norwegii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Kanady (Kolumbia Brytyjska, Alberta, Ontario) oraz Stanów Zjednoczonych (Michigan, Utah).

r   e   k   l   a   m   a

Zainteresowanych zimowymi krajobrazami, ale niekoniecznie nartami, może przyciągnąć należąca do Kanady część Archipelagu Arktycznego, która była fotografowana od sierpnia i przy okazji tej aktualizacji również trafiła na mapy. Dzięki współpracy z organizacją Nunavut Tunngavik i mieszkańcami przysiółka Cambridge Bay w Nunavut udało się udokumentować i przybliżyć internautom z całego świata ten ciekawy zakątek świata. Można odwiedzić Arctic Coast Visitors Centre i Kitikmeot Heritage Society, przejść się ulicą Omingmak na most, obejrzeć stadion do hokeja i curlingu oraz kamienny kościół.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.