Na problemy - Windows RE

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Windows Recovery Environment to potężny następca znanej z Windows XP konsoli odzyskiwania. Windows RE (lub WinRE) służyć ma do automatycznej diagnostyki i naprawy niebootującego systemu, a także udostępniać szereg narzędzi pozwalających na ręczne, bardzo zaawansowane czynności w niedziałającym systemie (dostępna jest np. cała konsola cmd czy nawet... Notatnik, wbrew pozorom całkiem przydatny w awaryjnych sytuacjach, zdolny odczytywać dane także z nośnika USB). Całość bazuje na platformie Windows PE.

Jak działa WinRE, jak korzystać z jego poszczególnych funkcji - o tym obiecują pisać programiści z Redmond odpowiedzialni za tę część systemu. Wszystko to na nowym blogu WinRE Notes w ramach MSDN Blogs, który polecamy śledzić, bo WinRE to jedna z ciekawszych nowości nowego systemu Windows Vista.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję