r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Na smartzegarku możemy pograć w produkcje z Nintendo 64 i PSP

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Smartwatche kojarzą się z zegarkami o znacznie większych możliwościach, które oprócz pokazywania godziny, służą także do mierzenia naszej aktywności czy powiadamiania o nieodebranych notyfikacjach na smartfonie. Jednak to koniec, smartwatch z Android Wear może posłużyć jako emulator przenośnych konsol do gier.

W najnowszych smartzegarkach znajdziemy już podzespoły pozwalające na znacznie więcej niż tylko zapewnienie zadowalająco płynnej pracy zainstalowanego systemu operacyjnego. Chociażby w LG G-Watch zastosowano dwurdzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz. Użytkownik YouTube o nicku Hacking Jules udowodnił, że smartwatch LG można wykorzystać jako emulator Nintendo 64 i PlayStation Portable.

Na kanale Hacking Jules znajdziemy filmik przedstawiający uruchomienie na LG G-Watch emulatora Nintendo 64. Przedstawione zostały dwie gry – Super Mario 64 i The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Tytuły działają dość dobrze, chociaż wyraźnie widać, że granie na niewielkim, 1,65-calowym dotykowym ekranie nie jest zbyt możliwe. Po pierwsze obraz jest mały, a dodatkowo, umieszczone na wyświetlaczy wirtualne przyciski są stanowczo za małe, nawet dla posiadaczy bardzo szczupłych palców.

r   e   k   l   a   m   a

Hacking Jules opublikował jeszcze jeden filmik. Przedstawia na nim emulator PlayStation Portable, który oczywiście został uruchomiony na LG G-Watch. Ponownie przez zbyt mały ekran smartzegarka otrzymujemy stanowczo za małe przyciski. Dodatkowo w przypadku emulatora PSP wyświetlany jest obraz o proporcjach 16:9, a więc na górze i na dole widoczne są szerokie, czarne paski. Niestety, Snapdragon 400 okazuje się niewystarczający dla gry Monster Hunter Freedom Unite.

Raczej nikt nie zdecyduje się na granie w gry na powyższych emulatorach uruchomionych na zegarku z Android Wear. W końcu smartwatche mają zbyt małe wyświetlacze. Celem autora nie było jednak stworzenie emulatorów, które nagle znajdą się na większości smartzegarków, po prostu, pokazał on, że można odpalić gry z Nintendo 64 i PSP na małym urządzeniu, które nosimy na ręku. Pozostaje nam czekać na nowsze, wydajniejsze smartwatche, może za kilka lat zobaczymy GTA V na około 2-calowym wyświetlaczu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.