Na temat ciekawego słuchania muzyki słów kilka...

LastFM

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Każdy człowiek jest inny ,różnimy się w sposób znaczący lub mniej znaczący, więc to co nam się wydaję być dobrym utworem dla innego nie będzie niczym szczególnym. Last.Fm potrafi pomóc nam dobrać wykonawców pod konkretny muzyczny gust. Poszukiwania podobnych zespołów nigdy nie było tak łatwe!

Wady i zalety LastEfEma

Słuchając muzyki na własnym komputerze ,Ipodzie, telefonie z Androidem, na własny profil założony na stronie, zostaje przesłana informacja z aktualnie przesłuchiwaną piosenką. Czym większa ilość przesłanych "scrobbli" tym rankingi wyglądają inaczej , a co za tym idzie polecani wykonawcy się zmieniają. Każdy zespół ma założony swój własny profil który uzupełniany jest informacją o członkach ,historii ,albumach ,czy w zdjęcia. Istnieje możliwośc utworzenia kont wytwórniom lub swojemu zespołowi.
Większość informacji o zespołach wprowadzają fani , a informacje o albumach, konkretne wytwórnie płytowe które posiadają prawa do zespołu.

Możemy śledzić wydarzenia w kraju ,w danym miejscu zamieszkania lub koncerty konkretnego wykonawcy.A co za tym idzie ,jesteśmy na bieżąco informowani o wszystkich wydarzeniach.

Kolejną z ciekawostek jest zakładka "Sąsiedzi " na której znajdziemy osoby które posiadają podobny gust muzyczny do naszego. Nowa znajomość ? Jak najbardziej!
Przecież muzyka potrafi także łączyć ludzi.

Tworzenie grup fanowskich , grup miast, pisanie dzienników, korespondecja z znajomymi z innych kraji, a do tego uzupełnianie informacji na profilu ulubionego wykonawcy ,tworzy z tego serwisu jeden z ciekawszych w sieci.
Nie jest to kolejny portal dla nastolatków , starsi także się odnajdą ,poszerzając swoją bibliotekę muzyczną o perełki których w inny sposób nie znaleźliby.

Ciężko spisać wszystkie zalety serwisu, najlepiej samemu sprawdzić na czym magia LastFM polega.
Dla osób zachęconych tematyką zamieszczam adres własnego profilu ,który ułatwi wam orientacje, i pokaże możliwości które daje nam LastFM.

www.lastfm.pl/user/stonerek

I ostatnia ciekawostka czym więcej podobnych zespołów ze znajomym tym nasze porównanie lepiej wygląda, co można zauważyć na stronie głównej profilu znajomej osoby.

Jest to idealny serwis dla osób które chcą słuchać muzyki w sposób nowoczesny i odkrywać nowości ,i muzyczne perełki ,podobne do naszych obecnie słuchanych.

Co potrzebne jest nam by móc scroblować utworów na własnym profilu ?

1.Program odtwarzający muzyke i obsługiwany przez „Scrobbler”
2.Owy „Scrobbler” lub program z wbudowaną obsługą serwisu np. polecany przeze mnie „Clementine”.
3.Utworzony profil w serwisie.
4.No i najważniejsze by korzystanie z serwisu miało sens , słuchanie muzyki w domu,w pociągu,w drodze do szkoły ,gdziekolwiek nam się zamarzy.
5.Połączenie z internetem jest konieczne by przesłać listę odtwarzanych utworów ,lecz niekoniecznie musimy być podłączeni w trakcie słuchania muzyki.
Tzn. słuchając a nie będąc online „Scrobbler” zapiszę listę odtwarzanych utworów i gdy tylko znajdziemy się w zasięgu internetu wyśle na serwer listę z muzyką.