Na wiosnę 2015 zobaczymy nie Windows 9, lecz Windows 8.1 Update 3 z menu Start?

Strona główna Aktualności

O autorze

Plany Microsoftu zmieniają się szybciej, niż wynoszą je z Redmond wiewiórki dostarczające informacji rosyjskim blogerom. Kilka dni temu WZor ujawnił plany dotyczące wydań Windows 8.1 Update 2 i Windows 9, zapowiadanego już na kwiecień przyszłego roku. Zapowiada się jednak na to, że na „dziewiątkę” przyjdzie poczekać dłużej. Jak długo, tego nie wiemy, ale wiemy, że cykl życia Windows 8.1 nie zakończy się na Update 2.

Tym razem źródła z Chin donoszą, że na wiosnę przyszłego roku mamy się spodziewać aktualizacji Update 3, która przyniesie użytkownikom „okienek” („kafelków”?) m.in. prawdziwe menu Start, takie, o jakim mówił podczas konferencji BUILD 2014 Terry Myerson. Menedżer Microsoftu zapewniał wówczas, że zadebiutuje ono w kolejnej aktualizacji dla Windows 8.1 – jednak gdy pojawiły się pierwsze wiadomości o Windows 8.1 Update 2, nie było wśród nich ani słowa o wymęczonej przez użytkowników modyfikacji interfejsu użytkownika.

Wydanie Update 3 doprowadziłoby do przesunięcia najwcześniej na jesień premiery Windows 9, rozwijanego oficjalnie wciąż pod nazwą kodową Threshold. Specjalizująca się w tematyce związanej z Microsoftem blogerka Mary-Jo Foley wątpi jednak w te informacje, utrzymując, że jej wiewiórki wciąż mówią o planach wydania Windows 9 na wiosnę 2015 roku. Z kolei rosyjskojęzyczny WZor podtrzymuje doniesienia z Chin, informując, że osoby które kupią na wiosnę przyszłego roku komputery z Windows 8.1 Update 3 będą miały prawo do darmowej aktualizacji do Windows 9.

Na rzecz jesiennej premiery „dziewiątki” przemawia także informacja, którą ujawnił jeden z forumowiczów EightsForum.com. Miał on rozmawiać z jednym z pracowników Microsoftu o problemie z aktywacją systemu – i zapytał się przy okazji o Windows 9. Pracownik miał powiedzieć, że to kwestia roku, a tymczasem dział obsługi klienta przechodzi szkolenie z zakresu Windows 8.1 Update 2, które ma być wydane w sierpniu lub wrześniu przez Windows Store i będzie „ważyło” aż 3 GB.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że odkąd Steven Sinofsky, obejmując szefostwo pionu Windows zakończył praktykę regularnego wydawania Service Packów dla systemów operacyjnych Microsoftu, sprawy ich aktualizacji stały się nieco skomplikowane, a plan wydawniczy znacznie bardziej napięty, niż za starych, dobrych czasów.

© dobreprogramy
s