Nadchodzi Adobe Lightroom

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła drugą już, przedpremierową wersję testową (beta) nowego narzędzia Adobe Lightroom. Produkt jest dostępny na razie na platformę systemową MacOS X ale docelowo ma pracować również pod kontrolą Windows.

Adobe Lightroom jest programem adresowanym do profesjonalnych fotografów, pozwalającym na łatwe importowanie zdjęć z kamer cyfrowych, edycję, selekcjonowanie i szybkie tworzenie przejrzystych zestawień katalogów zawierających setki, a nawet tysiące zdjęć. Interfejs jest w pełni konfigurowalny i pozwala na dużą swobodę w zmianach ustawień, dzięki czemu praca ze zdjęciami może stać się jeszcze wydajniejsza i łatwiejsza. Dzięki Adobe Lightroom fotograf jest w stanie porównywać fotografie korzystając ze zbliżeń, co często jest przydatne w porównywaniu detali, a w profesjonalnej fotografii jest wręcz codziennością. Prócz tego aplikacja pozwoli na "dostrojenie" zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości bez utraty jakże ważnych szczegółów.

Według zapowiedzi Adobe Lightroom jest zoptymalizowaną aplikacją bez wygórowanych wymagań, co pozwoli na jej wykorzystanie w systemach przenośnych, coraz częściej towarzyszących profesjonalnym fotografom w podróżach.

W obecnej chwili Lightroom dostępny jest w wersji Beta 2 i współpracuje wyłącznie z systemem Mac OS X. Docelowo planowana jest jednak równoległa wersja dla Windows.

© dobreprogramy
s