r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nadchodzi Mandriva Linux 2009

Strona główna Aktualności

Wydano wersję Release Candidate 1 dystrybucji Mandriva Linux 2009.

Najnowsza testowa Mandriva posiada mechanizm automatycznej konfiguracji repozytoriów, wraz z wygodnym narzędziem umożliwiającym zarządzanie wykorzystywanymi mirrorami plików, z których pobierane mają być dane. System zaraz po instalacji nie tylko uzupełnia ich listę oficjalnymi, ale też określa najbliższe dla określonego położenia geograficznego serwery lustrzane. Zastąpiono także do tej pory używany sterownik do obsługi bezprzewodowych kart sieciowych opartych na chipsecie Atheros o nazwie madwifi na rzecz opensourcowego ath5k, uniezależniając się tym samym jeszcze bardziej od komercyjnych edycji systemu.

Oficjalny temat nowej odsłony Mandrivy - Ia Ora, w dalszym ciągu jest zintegrowany z KDE 4.1.1, który - obok drugiej bety GNOME 2.24.0, stanowi domyślne środowisko graficzne. Całość pracuje pod kontrolą bardzo świeżego jądra 2.6.27 rc5.

Premiera nowej Mandrivy 2009 planowana jest pod koniec przyszłego miesiąca. Obrazy ISO w postaci trzech płyt CD bądź jednej płyty DVD są dostępne pobrania z serwerów dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.