reklama

Nadchodzi Windows 10 Redstone 3. Wydanie 16170 dostępne dla insiderów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Microsoft udostępnił pierwsze wydanie Windowsa 10, zaliczane do linii Redstone 3. Kompilacja 16170 jest już dostępna dla insiderów. Nie ma tam jednak żadnych rewolucyjnych nowości, a jedynie poprawki. Prawdopodobnie zobaczymy jeszcze kilka takich kompilacji z najbliższych tygodniach, zanim pojawią się bardziej widoczne nowości.

Windows 10 Insider Preview Build 16170 dla PC jest dostępny w Fast Ring. Kompilacje z linii Redstone 3 były już tworzone od lutego, ale nie były dostępne dla Insiderów. Prace skupiają się wokół OneCore i porządkowania kodu, przy czym pojawiły się nowe błędy, więc na pewno na tej kompilacji nie da się pracować na co dzień. Szczegółowe informacje na temat tego, co zostało naprawione, a co jeszcze nie działa prawidłowo, znajdują się na blogu Microsoftu.

Microsoft uruchomił także program Windows Insider dla biznesu, o co prosiło wiele osób, pracujących w segmencie IT. Podczas konferencji Microsoft Ignite w lutym ogromny nacisk został położony na współpracę z profesjonalnymi użytkownikami Windowsa 10, którzy mają duży wkład w testowanie kompilacji dla insiderów. Od tamtej pory liczni użytkownicy prosili o możliwość testowania funkcji Windowsa 10 przeznaczonych dla biznesu, korzystając do tego z korporacyjnych kont.

Można już logować się do programu Windows Insider z pomocą Azure Active Directory. Ma to też zwiększyć liczbę testerów i pomoże sprawdzać wydania testowe w konkretnych scenariuszach biznesowych. Ponadto zgłoszenia użytkowników biznesowych będą bardziej widoczne, a firmy będą miały możliwość lepszego komunikowania potrzeb. W planie jest wydanie dodatkowych narzędzi, kierowanych do testerów biznesowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama