r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nadchodzi bezpłatny Solaris Enterprise System

Strona główna Aktualności

O autorze

Rynek darmowych systemów operacyjnych to nie tylko Linuks. Jedną z ciekawych propozycji jest OpenSolaris firmy Sun Microsystems, o którym pisaliśmy w połowie b.r. Wkrótce zostanie on zaoferowany w pakiecie Solaris Enterprise System, zawierającym między innymi system operacyjny Solaris 10, bazę PostgreSQL, Java Enterprise System, Sun N1, a także narzędzie programistyczne Sun Studio 11, który dotychczas był oferowany w cenie 140 USD rocznie za stanowisko.

Oferowanie tak rozbudowanego pakietu za darmo nie świadczy o tym, że firma nie zamierza już na nim zarabiać. Zysk można osiągnąć między innymi na wsparciu technicznym i innych usługach dodatkowych. Sun liczy też na to, że wpłynie to na wzrost sprzedaży oferowanych przez nią serwerów. Krok ten jest potwierdzeniem konsekwencji firmy w podążaniu w stronę Open Source i dobitnie świadczy do tym, że darmowe rozwiązania wcale nie muszą być domeną małych firm i amatorów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.