r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nadchodzi kolejne Zimowisko Linuksowe w Pucku

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Na dni 21-23 lutego zaplanowana została dziewiąta edycja Zimowiska Linuksowego. Tradycyjnie już, spotkanie odbędzie się w Pucku, trzeci rok pod rząd w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego. Rejestracja już działa i znów warto się pospieszyć, bo jeszcze dziś akredytacja kosztuje 15 złotych (do 19 lutego kosztować będzie 30 zł).

Jeśli ktoś posiada komputer 8- lub 16-bitowy, będzie w tym roku miał niepowtarzalną okazję pochwalić się nim przed innymi uczestnikami Zimowiska. Na wieczory w piątek i sobotę zaplanowana została impreza z udziałem retro komputerów. Organizatorzy zachęcają uczestników do przybycia, w miarę możliwości i zainteresowań, z komputerami, monitorami, peryferiami, akcesoriami i przedłużaczami.

Agenda jest dość napięta. Już w piątek o 18:00 uczestnicy przejdą podstawowy kurs LaTeXa, ze szczególnym uwzględnieniem XeTeXa, sobotnie przedpołudnie spędzą ucząc się zarządzać portami GPIO w popularnym Raspberry Pi, zaś wieczorem poznają tajniki tworzenia aplikacji webowych typu single page application z użyciem AngularJS. Będzie można także posłuchać o kulisach sławnych włamań, atakach DDoS, możliwościach HaProxy, konfiguracji systemd, AUFS (jednej z implementacji Union FS) czy doświadczeniach z ZFS. Nie zabraknie prezentacji traktujących o otwartych rozwiązaniach, jak powstająca dzięki Kickstarterowi Parallella (tania, otwarta platforma do obliczeń równoległych), generatorowi dokumentacji Sphinx czy o tym, jak Open Source zmienia życie Administratorów. Nazwiska prelegentów osobom obracającym się w środowisku z pewnością zabrzmią znajomo.

r   e   k   l   a   m   a

Do kosztów udziału w spotkaniu, jeśli zachodzi taka potrzeba, należy doliczyć nocleg (2 noce, większość pokoi jest czteroosobowa) i ewentualnie wyżywienie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem konfeo.com, więcej informacji o tej i poprzednich edycjach można znaleźć na stronie organizatorów — Trójmiejskiej Grupy Użytkowników Linuksa. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.