Nadchodzi nowa wersja BESTplayera

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad sześciu latach od ukazania się poprzedniej wersji pojawia się nowy BESTplayer - 2.0. Teraz program sam ściąga z sieci napisy, pobiera informacje o filmie z bazy IMDb.com, a w razie potrzeby ściąga niezbędne kodeki.

Najciekawszą funkcją BESTplayera 2.0 jest automatyczne pobieranie napisów do odtwarzanego filmu. Napisy są wyszukiwane na podstawie hasha (skrótu) z pliku filmowego i dzięki temu pasują do danej wersji filmu. Jeśli program nie znajdzie odpowiednich napisów, można zdobyć je dotychczasowymi metodami, a po załadowaniu ich w BESTplayerze program zapyta, czy wysłać je na własny serwer tak, aby od tej chwili były dostępne dla wszystkich użytkowników.

Kolejną zupełnie nową funkcją jest wyświetlanie w oknie programu informacji o filmie. BESTplayer automatycznie wyszukuje i wyświetla takie informacje jak tytuł, rok produkcji, gatunek, reżyser, obsada oraz pokazuje okładkę danego tytułu. Dane te są pobierane ze światowej bazy filmowej IMDb.com. Dzięki tej opcji można szybko zorientować się o walorach danego tytułu, a w razie potrzeby poprzez jedno kliknięcie można przejść do strony filmu lub osoby w serwisie IMDb.com. Możliwe będzie także komentowanie filmów i odcinków seriali bezpośrednio z aplikacji.

BESTplayer 2.0 w przeciwieństwie do poprzednika nie jest już nakładką na Windows Media Player, lecz wykorzystuje bezpośrednio systemowy silnik DirectShow, dzięki czemu jest w pełni zgodny z nowym systemem Windows Vista.

Wydanie finalnej wersji planowane jest na wrzesień 2007r., a obecnie trwa nabór chętnych osób do testowania nowego BESTplayera. Aby nim zostać należy podać swój e-mail w formularzu na stronie programu.

© dobreprogramy