Nadwrażliwość elektromagnetyczna zbiera żniwo... w postaci kolejnych pozwów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Informowaliśmy o precedensowej sprawie Marine Richard, która wyrokiem sądu otrzymała od swojego byłego pracodawcy rentę w wysokości 900 dolarów. Było to spowodowane stwierdzeniem u niej schorzenia nazwanego nadwrażliwością elektromagnetyczną. Jak można się było spodziewać, pojawiły się kolejne informacje o przypadkach tej choroby i kolejne pozwy sądowe.

Tym razem sprawa dotyczy 12-letniego ucznia ze stanu Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Jak donosi serwis Vice, jego rodzice zaskarżyli szkołę, do której uczęszcza chłopiec w związku z rozbudową w placówce sieci Wi-Fi. Zastosowanie nowych routerów miało źle wpłynąć na jego zdrowie. W momencie uruchomienia nowej sieci stwierdzono u niego bowiem, a jakże, nadwrażliwość elektromagnetyczną.

Sprawa jest o tyle interesująca, że Stany Zjednoczone posiadają odpowiednie regulacje ustalające limity dotyczące siły sygnału używanego w budynkach publicznych. Co więcej, szkoła przeszła pozytywnie kontrolę Federalnej Komisji Łączności, która stwierdziła, że wykorzystywane tam urządzenia są całkowicie bezpieczne. To oczywiście nie przekonuje rodziców, którzy żądają 250 tys. dolarów odszkodowania.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji