r   e   k   l   a   m   a
reklama

Nagrania z V Sesji Linuksowej na łamach serwisu TechIT

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis TechIT rozpoczął publikację zapisów wideo prezentacji z V Sesji Linuksowej.

W opublikowanym dziś materiale, Robert Wysocki - administrator sieci komputerowej we Wrocławskim Zespole Szkół nr 1, mówi o kontroli dostępu do zasobów internetowych w sieci z końcówkami pracującymi pod kontrolą systemów Windows oraz z serwerem działającym pod kontrolą Linuksa. Prezentacja bazuje na praktycznej implementacji takiego scenariusza w szkolnej sieci z ponad setką stacji roboczych.

Sesja Linuksowa to cykliczna impreza dla fanów Open Source, a w szczególności GNU/Linux. Jej głównym celem jest umożliwienie pasjonatom tego systemu współdzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat najnowszych trendów w tej tematyce. V edycja Sesji Linuksowej odbyła się we Wrocławiu w dniach 5-6 kwietnia 2008. Seria wykładów poprowadzona została przez niekwestionowane międzynarodowe autorytety w tej dziedzinie. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z Jądrem Linuksa i administracją serwerami.

Kolejne prezentacje z V Sesji Linuksowej będą emitowane po kolei na przestrzeni tego i następnego tygodnia - po jednej co dwa dni. Serdecznie polecamy.


Aktualizacja, 15.04.2008, 16:28

Na łamach TechIT opublikowany został zapis kolejnej prezentacji z V Sesji Linuksowej. Tym razem Michał Nazarewicz mówi o ochronie stosu, a dokładniej o znanym od dość dawna mechaniźmie kompilatora gcc polegającym na dodawaniu na stosie odpowiedniego strażnika (tzw. kanarka) utrudniającego niektóre formy ataku. Przy tej okazji Michał mówi też o błędach przepełnienia bufora - czym są, w jaki sposób mogą zostać wykorzystane i jak ochronić przed nimi system.

Zapis kolejnych prezentacji znaleźć będzie można w dziale Wideo na łamach serwisu TechIT.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii