Nagrywanie filmów 4K będzie wygodniejsze, SanDisk wprowadza kartę SD 512 GB

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeszcze kilka lat temu karty pamięci SD pozwalały na przechowanie tylko kilku gigabajtów danych. Dzisiaj, gdy coraz więcej kamer jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, potrzebujemy kart SD o naprawdę sporej szybkości zapisu oraz pozwalających przechować znacznie więcej danych. Dla posiadaczy kamer 4K, firma SanDisk przygotowała kartę pamięci SDXC Extreme Pro SDXC UHS-I o pojemności aż 512 GB. Niestety jej cena nie jest niska.

Nowa karta pamięci stworzona przez SanDisk pozwala na zapis z prędkością 90 MB/s oraz prędkość rejestracji materiałów wideo w standardzie UHS Speed Class 3 (U3), co pozwoli na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K. Natomiast prędkość odczytu danych z karty wynosi 95 MB/s. W związku z tym, że przeznaczona jest do profesjonalnych zastosowań, to producent zadbał o to by mogła pracować w niskich (do -25 stopni) i wysokich (do 85 stopni) temperaturach, a także aby była odporna na wstrząsy, wodę i promieniowanie rentgenowskie. SanDisk zapewnia również dożywotnią gwarancję oraz udostępnia odpowiednie oprogramowanie, pozwalające na odzyskanie przypadkowo skasowanych danych. Za kartę pamięci SDXC Extreme Pro SDXC UHS-I o pojemności 512 GB zapłacimy aż 800 dolarów.

Karta SD o pojemności 512 GB robi jeszcze większe wrażenie, jeśli popatrzymy na wzrost pojemności tych nośników danych w ciągu ostatnich lat. W 2003 roku w SanDisk zaprezentował kartę 512 MB. Obecnie, przy zachowaniu tych samych rozmiarów, firma sprzedaje karty o pojemności 512 GB, które zapewniają sporo większą prędkość zapisu i odczytu.

© dobreprogramy
s