Najlepsze aplikacje dla Androida wyłonione

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google ogłosiła zwycięzców pierwszego etapu konkursu Android Developer Challange, którego głównym założeniem było napisanie jak najlepszej aplikacji przeznaczonej na platformę Android.

Jako najciekawsze aplikacje stworzone przez uczestników konkursu wymienić należy m.in. cab4me, GoCart, czy też TuneWiki. Pierwsza z nich to przydatne rozszerzenie dla telefonów komórkowych, stworzone przez Konrada Huebnera, oraz Henninga Boegera. Za jego pomocą w łatwy sposób znaleźć można najbliższą taksówkę, nie znając nawet dokładnej lokalizacji, w której się znajdujemy. Kolejna aplikacja, GoCart, także znacznie ułatwi, ale tym razem zakupy. Rejestrując za pośrednictwem kamery wbudowanej w telefonie kod kreskowy danego produktu, aplikacja poinformuje użytkownika, gdzie wybrany towar kupić można najtaniej. TuneWiki pozwala na odtwarzanie plików multimedialnych w oparciu o Social Network, udostępniając tym samym publicznie informacje o odtwarzanych aktualnie plikach. Dzięki temu możliwe jest "podglądnięcie" czego np. słuchają użytkownicy Androida w lokalizacji, w której aktualnie się znajdujemy.

Nagrodzonych zostało 50 zespołów, których projekty uznane zostały za najlepsze. Pierwsza dziesiątka otrzymała po 270 tys. USD, twórcy kolejnych 10 aplikacji zostali nagrodzeni sumą 100 tys. USD, z kolei wszyscy pozostali otrzymali po 25 tys. USD.

Więcej informacji na temat wszystkich nagrodzonych w konkursie aplikacji znaleźć można na stronie ADC Gallery. Warto dodać, iż wszystkie one dostępne będą do pobrania za darmo w Android Marketplace.

© dobreprogramy