r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Największa transakcja w historii IT: Dell kupił EMC za 67 mld dolarów (aktualizacja)

Strona główna AktualnościBIZNES

Takiej transakcji w historii branży IT jeszcze nie było. Serwis Re/code donosi, że Dell zamierza przejąć lidera rynku systemów przechowywania danych, firmy EMC, która notabene jest głównym właścicielem lidera rynku wirtualizacji, firmy VMware. Kwota transakcji wyniosła ostatecznie 67 miliardów dolarów.

Negocjacje toczyły się jeszcze do wczoraj, między właścicielem Della, panem Michaelem Dellem, oraz dyrektorem zarządzającym EMC, Joe Tuccim. Podobno Dell gotów jest wyłożyć 33 USD za akcję EMC, ale analitycy nie bardzo wiedzą, co o tym myśleć. Jeszcze kilka godzin temu mowa była o 27,25 USD – to poziom giełdowy.

Sęk w tym, że obecna kapitalizacja EMC wynosi ponad 54 mld dolarów, zaś VMware jest łącznie warte 33 mld dolarów – akcjonariusze więc dostaliby z transakcji mniej, niż ich papiery są na giełdzie warte. Dodatkowo nie wiadomo, skąd Dell miałby wziąć taką ilość pieniędzy. Na razie jednak wszystkie wiodące agencje prasowe potwierdzają, że informacje o przejęciu mają być ogłoszone jeszcze dzisiaj.

r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja

Dell, wspierany przez firmę inwestycyjną Silver Lake, uzgodnił ostatecznie cenę 33,15 dolara za akcję, co daje łącznie 67 mld USD za samo EMC, o 28% więcej ponad aktualną wartość giełdową. VMware nie jest częścią tej transakcji, akcje wirtualizacyjnego potentata pozostaną w publicznym obrocie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.