Nakaz używania legalnego oprogramowania w Chinach

Strona główna Aktualności

O autorze

Władze Nanchang, stolicy chińskiej prowincji Jiangxi wydały oficjalny nakaz zastąpienia pirackiego oprogramowania w lokalnych kafejkach internetowych przez legalne systemy.

Nanchang posiada około 600 kafejek internetowych, ogromna większość z nich używa niestety pirackiego oprogramowania. Ci właściciele, którzy nie podporządkują się nakazowi władz mogą utracić licencję na prowadzenie działalności. Business Software Alliance szacuje, że w Chinach stopień piractwa komputerowego wynosi aż 80% i jest jednym z najwyższych na świecie. Teraz władze postanowiły coś z tym zrobić, a zaczynają od publicznych punktów dostępu do Internetu.

Oficjalnie władze miasta informują, że możliwa jest migracja na legalny system Windows Server lub "krajową" dystrybucję Red Flag Linux Server. Niemniej dzięki porozumieniu zawartemu przez władze z lokalnych dystrybutorem systemu Open Source najprawdopodobniej przeważająca większość wybierze właśnie Red Flag z uwagi na niższe koszty wdrożenia - około 150 funtów na jedną kafejkę. W tej cenie jest również dwuletnie wsparcie techniczne.

© dobreprogramy