r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Naloty na dyskoteki

Strona główna Aktualności

W dziesięciu miastach na terenie województwa śląskiego, policjanci pionu do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z ekspertami z organizacji chroniącej prawa autorskie odwiedzili dyskoteki. Działania miały na celu ujawnienie przypadków naruszania praw autorskich wykonawców utworów muzycznych oraz video.

W sumie skontrolowano największe dyskoteki w 10 śląskich miastach. W trakcie działań zabezpieczono prawie 5.000 pirackich płyt oraz sprzęt, z którego była odtwarzana muzyka i teledyski. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, właściciele dyskotek, jak również didżeje nie mieli spisanych stosownych umów z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, w związku z czym wszystkie skontrolowane imprezy były organizowane niezgodnie z obowiązującym prawem. Prezenterzy dyskotekowi w poszczególnych klubach w swoich zbiorach mieli od 80 do 90 procent nielegalnie skopiowanych płyt. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar, sprzęt elektroniczny należący do sprawców.

Łącznie wartość zabezpieczonych nośników i sprzętu szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 150 tysięcy złotych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.