Naloty na piratów we Wrocławiu i Gdańsku

Strona główna Aktualności

O autorze

7 osób podejrzanych o rozprowadzanie pirackich płyt zatrzymali w ub. weekend policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

5 mężczyzn i 2 kobiety w wieku 22 - 35 lat, zostało zatrzymanych w godzinach porannych na terenie jednej z giełd elektronicznych we Wrocławiu. Policjanci zabezpieczyli na miejscu łącznie blisko 1300 płyt z nielegalnymi wersjami programów komputerowych, gier oraz filmów. Zabezpieczone płyty znajdowały się na stoiskach oferujących je do sprzedaży. Część z nich ukryta była również w różnych miejscach na terenie giełdy. Niektóre z zatrzymanych osób były już wcześniej notowane za podobne przestępstwa.

Również w Gdańsku, policjanci z tamtejszej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali na gorącym uczynku 36-letniego mieszkańca Starogardu Gd. w trakcie sprzedaży dużej ilości pirackich płyt. Mężczyzna handlował nimi na miejscowym targowisku. Policjanci zabezpieczyli m.in. 816 płyt DVD z pirackimi filmami i blisko 200 podrobionych okładek na płyty. 36-latek był już niejednokrotnie zatrzymywany i karany za podobne przestępstwa.

Jak informuje Policja, zatrzymanym za rozpowszechnianie pirackich wersji utworów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy
s