reklama

Napisy jednak legalne?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Gazeta.pl, prokuratura jest bliska umorzenia śledztwa w sprawie nielegalnego tłumaczenia i rozpowszechniania napisów bez zgody posiadaczy praw autorskich przez osoby związanego z serwisem napisy.org. Serwis został zamknięty w maju 2007 roku. Okazuje się, że jeden z biegłych orzekł, iż tłumaczenie ze słuchu nie narusza prawa autorskiego.

Wg informacji opublikowanych w Gazecie, śledczy mają problem z udowodnieniem, że administrator serwisu oraz osoby, które udostępniały tłumaczenia złamali prawo. Tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo, że śledztwo zostanie umorzone, a zablokowana dwa lata temu strona napisy.org powróci do sieci. Taki precedens niewątpliwie spowodowałby, że działalność wznowiłyby również inne serwisy o tej tematyce, które zawiesiły swoją działalność. Prawdopodobne jest również, że znikną pewne kuriozalne rozwiązania jak to zastosowane w serwisie napisy24.pl - wykorzystującego formułę tzw. "dozwolonego użytku chronionych utworów" unormowanego w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Art. 23.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić