Napraw to za mnie!

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oprócz porad w Bazie Wiedzy zaczął publikować również automatyczne kreatory wykonujące za użytkownika kroki prowadzące do rozwiązania problemu.

Po wystąpieniu jakiegoś problemu z oprogramowaniem nie pozostaje nic innego, jak przeszukać Internet pod kątem informacji na temat podobnych przypadków. Jeśli chodzi o problemy z systemem Windows, nieocenioną skarbnicą takich informacji jest Baza Wiedzy Microsoftu. Nawet jednak zakładając, że w artykule opisano problem i proponowane rozwiązania dostatecznie szczegółowo, to i tak nie każdy poradzi sobie z zastosowaniem do zaleceń. Wiele rozwiązań wymaga edycji rejestru czy plików systemowych.

Dlatego właśnie Microsoft postanowił wprowadzić nowy rodzaj pomocy w artykułach Bazy Wiedzy - przycisk "Napraw to za mnie", który pomóc ma początkującym użytkownikom. Przycisk inicjuje pobranie niewielkiej aplikacji, która w formie kreatora przeprowadzi automatycznie naprawę systemu - dokładnie te same kroki, które wyszczególniono w artykule Bazy Wiedzy. Bez znajomości technicznych detali można dzięki temu samodzielnie rozwiązać problem.

Przyciski "Napraw to za mnie" zaczęły pojawiać się w Bazie Wiedzy dopiero niedawno, stąd póki co znajdziemy je jeszcze w niewielu artykułach. Drugi mankament to język - przyciski pojawiają się tylko w angielskich wersjach językowych artykułów, a kreator również jest dostępny tylko po angielsku. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości taka automatyczna naprawa będzie standardem również dla polskich użytkowników i to nie tylko w Bazie Wiedzy Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze