Napster 2.0 już tuż, tuż...

Strona główna Aktualności

O autorze

W dwa lata po zaprzestaniu działalności, legendarny serwis muzyczny Napster przygotowuje się do wielkiego powrotu. O wielkim powrocie pisaliśmy już 29 lipca b. r. jednak Napstera zobaczymy wcześniej niż się wydawało...

Na 9 października zapowiedziano testowe uruchomienie usługi Napster 2.0. Wielka premiera w pełni funkcjonalnej wersji serwisu przewidziana jest na listopad, a więc wcześniej, niż zapowiadano uprzednio. Już wkrótce poznamy więc odpowiedź na pytanie, czy jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek Internetu odniesie sukces komercyjny i poradzi sobie na coraz bardziej zatłoczonym rynku internetowych sklepów muzycznych. W okresie szczytowej popularności z pionierskich usług Napstera korzystało aż 60 mln osób.

Napster jest obecnie własnością firmy Roxio, która w ubiegłym roku wykupiła serwis za 5 mln USD. Założyciel Napstera, Shawn Fanning, został zatrudniony jako konsultant. W momencie premiery, Napster 2.0 ma udostępniać 500 tys. utworów muzycznych, które będą udostępniane w ramach subskrypcji lub na zasadzie jednorazowego zakupu. Nabyte w ten sposób piosenki będzie można wypalać na płytach CD-R. Serwis ma też zapewniać dostęp do personalizowanych stacji radiowych.

© dobreprogramy
s