Narzędzia dla miłośników Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś umieściliśmy w vortalu kolejną po Firetune aplikację do "podkręcania" przeglądarki Firefox. Flexbeta Firetweaker oferuje jednak znacznie więcej funkcji od swojego konkurenta.

Aplikacja oprócz optymalizacji pod kątem szybkości startu i ładowania stron, którą znamy z Firetune oferuje również możliwość wprowadzania zmian związanych z wyglądem przeglądarki i ergonomią (np. możliwość umieszczenia sidebaru z prawej strony). Dodatkowo za pomocą programu można zmieniać kilka elementów związanych blokowaniem pewnych wydarzeń, które uznamy za niechciane podczas wyświetlania stron. Firetweaker pozwala również na definiowanie kilku elementów związanych z zachowaniem przeglądarki i sposobem wyświetlania witryn jak np.: mozliwość ominięcia tagu target="_blank", który umożliwia wyświetlenie nowego okna, a tym samym ominięcie blokad przeznaczonych dla okienek pop-up. Za pomocą opcji RollBack możemy również bezboleśnie powrócić do ustawnień standardowych.

Producent, firma Emilsoft przygotowuje również kolejne narzędzie dla miłośników liska - Emilsoft FireBackup. Program służy do tworzenia kopii zapasowych profili z Firefoksa. Firebackup umozliwia zachowania zakładek, Cookies i ustawień przeglądarki. Na razie dostępna jest jednak jedynie wersja 1.0 beta.

Program Flexbeta Firetweaker 2.01 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Nakładki i dodatki do przeglądarek WWW.

Zainteresowani programem Emilsoft FireBackup 1.0 beta mogą go pobrać ze strony producenta (program umieścimy w serwisie po ukazaniu się wersji finalnej).

© dobreprogramy
s