Narzędzia i dokumenty o bezpieczeństwie od Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas trwającej właśnie konferencji Black Hat poświęconej kwestii bezpieczeństwa w branży IT, Microsoft przedstawił swoje działania na polu walki z zagrożeniami na jakie narażeni są jego biznesowi klienci.

Korporacja wspomniała o inicjatywie Microsoft Active Protections Program (MAPP), Microsoft Exploitability Index oraz Microsoft Vulnerability Research (MSVR). Omawiane programy zostały oficjalnie uruchomione podczas zeszłorocznego Black Hat i jak twierdzi Microsoft, zdały egzamin, znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa. Bazują one na współpracy Microsoftu z przemysłem i biznesem wszędzie tam, gdzie używane jest oprogramowanie firmy. Ponadto Microsoft Exploitability Index dostarcza klientom korporacji praktycznych informacji o zarządzaniu ryzykiem.

Oprócz suchych informacji Microsoft poinformował o kilku nowych narzędziach i poradnikach, które przygotował. Wspomniano m.in. o zestawie wskazówek bezpieczeństwa zebranych w formie publikacji Microsoft Security Update Guide oraz otwartym, społecznościowym projekcie Project Quant, który zajmuje się zbieraniem informacji o kosztach zarządzania szeroko rozumianym sektorem IT i ma ułatwić doskonalenie praktyk i procedur z nim związanych. Microsoft wydał także oprogramowanie Microsoft Office Visualization Tool (OffVis), które ma pomóc w walce z atakami przeprowadzanymi z poziomu plików Office wykorzystującymi luki w pakiecie biurowym.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych