Naspers przejmie Gadu-Gadu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Naspers Ltd działająca w branży Internetu i mediów, ogłosiła publicznie zamiar kupna 100% udziałów spółki Gadu-Gadu SA poprzez zależne od siebie spółki Myriad International Holdings B.V. i MIH Poland Holdings B.V. Naspers planuje objąć wszystkie akcje do 13 grudnia 2007 roku. Za każdą akcję firma zapłaci 23,5 zł, w przypadku zakupu 100 procent udziałów inwestycja kosztować będzie 155 mln USD.

Warsaw Equity Holding Sp. z o.o. - większościowy akcjonariusz spółki Gadu-Gadu S.A., posiadający 55,05% akcji już zdecydował się sprzedać swoje udziały firmie Naspers Ltd, dzięki czemu nowy akcjonariusz nabędzie pakiet kontrolny akcji Gadu-Gadu S.A.

Gadu-Gadu to jedna z najlepszych inwestycji, jakie rozwijaliśmy w funduszu. Po ponad siedmiu latach uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany w portfelu zarządzanych przez nas spółek - mówi Mariusz Banaszuk, Prezes Zarządu Warsaw Equity Holding Sp. z o.o. W ciągu siedmiu lat zarządzania spółką, Gadu-Gadu urosło z małego przedsięwzięcia, programu komputerowego do dynamicznej spółki giełdowej, zatrudniającej 100 osób i oferującej usługi dla 6 milionów osób. To także jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek internetowych.

Naspers, notowany m.in. na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest globalną korporacją działającą na światowym rynku mediów i Internetu - od Stanów Zjednoczonych przez Europę po Azję. Naspers poprzez zależną od siebie spółkę MIH Holding jest współudziałowcem w firmie Tencent, będącej producentem największego chińskiego komunikatora internetowego QQ (100 mln użytkowników) oraz posiada znaczące udziały w popularnym rosyjskim serwisie Mail.ru, z którego korzysta miesięcznie 30 milionów Internautów.

Decyzja Naspers o zainwestowaniu w spółkę Gadu-Gadu to część strategii angażowania się firmy w obiecujące przedsięwzięcia internetowe na rynkach wschodzących. Gadu-Gadu S.A. będzie pierwszą inwestycją Naspers w Polsce i w tej części Europy, poza Holandią, w której Naspers prowadzi już działalność.

© dobreprogramy