r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Naspers przejmuje Digital Sky Technologies

Strona główna Aktualności

O autorze

Właściciel Gadu-Gadu i Naszej-Klasy, koncern Naspers, ma zamiar przejąć rosyjską spółkę Digital Sky Technologies (DST). Będzie to najprawdopodobniej największa fuzja firm internetowych w historii Europy Środkowo-Wschodniej.

Naspers, południowoafrykański koncern medialny z siedzibą w Kapsztadzie, jest między innymi właścicielem komunikatora Gadu-Gadu, serwisu społecznościowego Nasza-Klasa, a także portalu aukcyjnego Allegro.pl. Z kolei DST to spółka, która posiada najpopularniejszy wśród rosyjskich internautów serwis darmowej poczty Mail.ru. Do DST należy przedsiębiorstwo informatyczne Forticom prowadzące serwisy społecznościowe w Rosji, na Litwie i Łotwie.

Po przejęciu DST koncern Naspers będzie największą tego typu spółką działającą w tej części Europy. Obecnie w Gadu-Gadu zarejestrowanych jest 15 milionów użytkowników, a w Naszej-Klasie - aż 23 miliony. Do serwisu społecznościowego Odnoklassniki.ru, którego właścicielem jest DST, należy 30 milionów osób. Z kolei w podobnych serwisach na Litwie i Łotwie zarejestrowanych jest około 3 milionów internautów. W samej Polsce wartość rynku reklam internetowych liczona jest na około 370 milionów dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.