r   e   k   l   a   m   a
reklama

Następca Visty może jednak będzie 32-bitowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W czwartek pisaliśmy o wypowiedzi Billa Lainga zajmującego stanowisko General Managera w dziale serwerowym Microsoft. Podczas konferencji WinHEC mówił on, że Windows Server 2008 będzie ostatnim systemem operacyjnym wydanym przez korporację, który będzie posiadał wersję 32-bitową. Ta wypowiedź sugerowała, że Laing mówił zarówno o systemach serwerowych, jak i klienckich.

Dział kliencki, a konkretniej Alex Heaton na oficjalnym blogu Windows Vista Team prostuje tę informację. Bill jest od serwerów i rzeczywiście, Windows Server 2008 będzie ostatnim serwerowym system Windows z 32-bitową edycją - pisze. Od razu dodaje jednak, że co do systemów klienckich - czyli nastepcy Windows Vista - nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Heaton zwraca również uwagę na dopiero rozwijające się środowisko 64-bitowych sterowników dla takich systemów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic