Natywna aplikacja do obsługi Google Docs w Androidzie

Strona główna Aktualności

O autorze

W Android Markecie pojawiła się aplikacja firmy Google do obsługi dokumentów Docs. Program dostępny jest za darmo.

Dotychczas obsługa Google Docs w Androidzie możliwa była choćby z poziomu przeglądarki internetowej, Google postanowił jednak wprowadzić natywną aplikację dla swojego systemu. Google Docs pozwala na dostęp do pakietu biurowego online firmy Google i korzystanie z większości jego funkcji. Oprócz tworzenia i edycji danych możemy między innymi przeglądać materiały, konwertować pliki do wybranych formatów czy korzystać z rozpoznawania tekstów za pomocą OCR. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja ma ciekawe zastosowanie. Aplikacja bowiem obsługuje kamerę w telefonie, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem w kontekście rozpoznawania tekstu.

Gotowymi dokumentami możemy się dzielić z osobami, których kontakty zapisane są w telefonie. Niestety, aplikacja firmy Google ma też swoje minusy. Przede wszystkim nie możemy edytować dokumentów w trybie offline. Aplikacja jest bowiem oparta na mobilnej wersji strony Google Docs, którą Google uruchomił pod koniec zeszłego roku. Aktualna wersja programu (1.0.4) wymaga systemu Android w wersji 2.1 lub nowszej.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji