r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nautilus może zostać zastąpiony nowym menadżerem w Ubuntu 14.10

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

O tym, że opinie na temat różnych środowisk dla Linuksa są skrajne można dowiedzieć się w ostatnim czasie chociażby z bloga Dobrychprogramów. Jedną z popularniejszych dystrybucji w świecie Linuksa jest natomiast Ubuntu ze swoim środowiskiem Unity, które co tu dużo mówić, również budzi wiele emocji. Dystrybucja ta nadal wykorzystuje wiele aplikacji z GNOME, wśród nich chociażby menadżera plików Nautilus. Jest całkiem możliwe, że w wydaniu 14.10 zaplanowanym na październik zostanie on zastąpiony zupełnie innym, autorskim tworem.

O takim pomyśle poinformował sam Oliver Grawert, jeden z developerów Canonical. Obecnie stosowany menadżer stanowić ma pewien problem i jego ograniczenia nie odpowiadają twórcom dystrybucji. Tymczasem Ubuntu 14.10 wprowadzić ma Unity w wersji 8, a wraz z nim sporą rewolucję i aplikacje napisane w Qt5. Miałby to być dobry moment na wprowadzenie zupełnie nowego, autorskiego menadżera, który wyeliminowałby aktualne problemy a zarazem mógł działać na wielu platformach. Jak na razie są to luźne propozycje i nie ma co liczyć na to, że spełniłyby się one wcześniej niż wspomniane wydanie. Wersja 14.04 planowana na kwiecień jest bowiem edycją LTS o przedłużonym wsparciu technicznym i nie może pozwolić sobie na wprowadzanie zmian nie będących stabilnymi. Teraz ważniejsze mają być same opinie użytkowników i informacje o tym, jakich funkcji oczekują. Czy ta zmiana pociągnie za sobą także zmiany innych aplikacji? Tego dokładnie nie wiadomo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.