reklama

Nawigacja TomTom z mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Już dawno przywykliśmy do używana nawigacji GPS na co dzień, niemniej uciążliwym elementem korzystania czy to z rozwiązań będących elementem komputera pokładowego samochodu, czy oddzielnych urządzeń, są aktualizacje map. Firma TomTom właśnie pochwaliła się osiągnięciem, które zapowiada zmiany w tej kwestii, a mianowicie aktualizacje map w czasie rzeczywistym.

TomTom poinformował, że zakończona została migracja oprogramowania NavKit do Navigation Data Standard, co oznacza, że silnik nawigacji będzie mógł otrzymywać nowe mapy w ramach aktualizacji Over-The-Air. Dzięki temu ich pobieranie i instalacja będzie możliwa bez konieczności jakiejkolwiek formy angażowania kierowcy.

Ponadto nowe mapy będą dostępne na bieżąco. Migracja NavKita do NDS oznacza także większy udział w aktualizacjach samych producentów samochodów, którzy będą mogli bezpośrednio wysyłać nowe wersje oprogramowania TomTom na samochody swoich klientów. Wiąże się to z takimi korzyściami, jak aktualizowanie map tylko określonych regionów, w celu ograniczania pobieranych danych, czy możliwość wyboru dostawców map.

Na razie nowości w NavKicie dotyczą jedynie nawigacji w komputerach pokładowych, stąd duży udział w całym procesie producentów. Niemniej migracja do NDS zapewne będzie wśród producentów nawigacji coraz popularniejsza, a jej skutki odczuwalne dla samych kierowców.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama