Need For Speed: Underground 2

Strona główna Windows Gry Wyścigi
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Need for Speed: Underground 2 to jedna z tych gier wyścigowych, które wspominać się będzie miło po wsze czasy. Zanim Electronic Arts pogubiło się przy dalszym rozwoju marki, firma dała szansę na rozwój koncentrującej się na tuningu serii pobocznej, wydając udaną kontynuację wielkiego hitu. Projekt rozwinięto niemal pod każdym względem, okraszając go oczywiście odpowiednio skoczną ścieżką dźwiękową.

Pogłębiono opcje modyfikowania wozów, które przecież stawały się przedłużeniem wizerunku cyfrowego alter ego gracza, mistrza dróg w fikcyjnym mieście Bayview. Kolejne wyzwania podejmuje się odnajdując je na mapie, co urozmaiciło nieco skostniały gatunek. Poza standardowym gnaniem do mety, pojawiają się starcia drifterów, czyli wielbicieli ślizgania po asfalcie, rywalizacja na zryw na krótkim odcinku, plus turnieje ligowe, składające się z etapów po kilka emocjonujących wyścigów każdy.

Jak na swoje czasy, propozycja od EA zadziwiała graficznie. Samochody wzorowane na istniejących modelach znanych marek, głównie japońskich, ale nie tylko, zaskakiwały poziomem detali. Do tego dało się je upiększyć, zmieniając zderzaki, kołpaki, dodając neonowe światełka, o przyśpieszeniu nitro w standardzie nie wspominając. Zbyt daleko idące zapędy projektantów aut odbijały się też dodatkowo na osiągach pojazdów.

Ograniczenia wersji demo

Wersja testowa jest niewielkim wycinkiem pełnej gry. Oferuje kilka trybów zabawy, w tym wyścig na jednej mapie z użyciem któregoś wariantu Nissana 350Z, zawody driftowe i swobodną jazdę po mieście. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niezła grafika, świetna grywalność, doskonała muzyka, sporo możliwości tuningu
właściwie brak
ocena użytkownika
30.08.2017 11:27

Klasyk klasyków Need for Speed 2 to przez wielu uważana za najlepszą część cyklu.Wcielamy się niej w kierowcę biorącego udział w nielegalnych wyścigach samochodowych w fikcyjnym mieście Bay View. Wielką zaletą jest spora grywalność produktu spowodowane jest to sporym zróżnicowaniem wyścigów. Mamy do dyspozycji różne dragi, drifty i tym podobne. W grze występują prawdziwe samochody różnych marek. Niestety ich prowadzenie nie różni się jakoś znacząco. Są one jednak dobrze odwzorowane w grze. Największą zaletą gry jest świetny soundtrack występujący w grze. Kawałki są zróżnicowane, świetnie wpadają w ucho i doskonale oddają klimat gry. Muzyka w ogóle się nie zestarzała i ciągle należy do czołówki. Niestety grafika nie jest już tak dobra. O ile samochody nasze i naszych przeciwników są dobrze odwzorowane i ładnie wyglądają , podobnie jak miasto to osoby postronnych kierowców są zwyczajnie brzydkie.
Sporą zaletą gry jest tuning. Istnieje bardzo duża ilość dodatków wizualnych ,także pod maską można sporo pogrzebać. Miłośnicy zmieniania wszystkiego powinni być zadowoleni. Mimo wieku polecam grę, ciągle można miło spędzić przy niej czas.