Neostrada bez telefonu nie po myśli TP SA

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawno informowaliśmy o decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dawny URTiP), według której Telekomunikacja Polska powinna umożliwić abonentom korzystanie z usługi neostrada tp bez konieczności płacenia abonamentu telefonicznego. Tak jak przewidywaliśmy, TP S.A. odwołuje się od tej decyzji.

Na stronach Telekomunikacji pojawiło się ogłoszenie prasowe w którym Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP, informuje, że według firmy to Regulator łamie prawo stosując je jedynie w odniesieniu do TP z pominięciem innych uczestników rynku.

Tymczasem, działania UKE są aktualnie skupione na TP, gdyż jest ona operatorem dominującym, do którego należy prawie cały rynek. Jeśli do Urzędu wpłyną skargi na innych operatorów, także zostaną rozpatrzone. Widać tu wyraźnie, że TP próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od zasadniczej kwestii, czyli tego, że łamie ona prawo.

TP zapowiada także, że w takim przypadku zmuszona będzie podnieść ceny za neostradę abonentom, którzy zrezygnują z płacenia abonamentu telefonicznego, gdyż do świadczenia neostrady niezbędna jest linia telefoniczna, której utrzymanie musi być składnikiem ceny usługi. Obecnie koszt ten jest uwzględniony w cenie abonamentu telefonicznego. W przypadku zaoferowania neostrady jako samodzielnej usługi, jej cena będzie musiała wzrosnąć właśnie o koszt utrzymania linii.

© dobreprogramy
s