Nero Video 2018

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Nero Video to oprogramowanie do zarządzania materiałami wideo o rozbudowanych możliwościach. Oferuje ono wsparcie na niemal każdym etapie pracy z multimediami, umożliwiając wygodny import plików wideo z zewnętrznych źródeł, tworzenie pokazów slajdów oraz amatorskich filmików, a także ich authoring i nagrywanie na nośniki DVD/BD w formatach kompatybilnych ze stacjonarnymi odtwarzaczami.

Program stanowi jedno z najciekawszych narzędzi, jakie oferowane są w pakiecie Nero do kompleksowego zarządzania multimediami. Dysponuje on bogatą funkcjonalnością, jednocześnie charakteryzując się bardzo prostą obsługą i dostępnością polskiej wersji językowej. Oferuje zestaw kilku przydatnych narzędzi, pozwalających w domowym zaciszu montować ciekawie prezentujące się materiały wideo bez posiadania odpowiedniej wiedzy czy umiejętności. Znajdziemy wśród nich wygodne mechanizmy, służące do importu wideo z kamer oraz taśm analogowych/cyfrowych. Najnowsza odsłona Nero Video z powodzeniem radzi sobie także z importem i obsługą projektów stworzonych w aplikacjach Windows Live Movie Makerze lub Microsoft PowerPoint.

Najciekawszym elementem Nero Video jest narzędzie do edycji i montażu wideo. Oferowane jest ono w dwóch wariantach - prostym i zaawansowanym, pozwalającym na tworzenie efektownych filmów przy niewielkim wysiłku ze strony użytkownika. Wśród wielu dostępnych opcji wspomnieć należy o takich mechanizmach jak oś czasu, na której umieścić możemy poszczególne klipy wideo, muzykę czy też własną narrację. Nie zabrakło oczywiście opcji dodawania do projektu napisów, efektów przejść oraz gotowych motywów graficznych, pozwalających za pośrednictwem kilku kliknięć myszką tworzyć profesjonalne menu kompatybilne ze stacjonarnymi odtwarzaczami. Na uwagę zasługuje również autorskie rozwiązanie Nero RythmSnap do automatycznego dopasowania projektu do rytmu podkładu dźwiękowego i Nero PiP, umożliwiające nanoszenie na główny wątek wideo dodatkowego (pobocznego) materiału wideo, np. widoku z kamerki internetowej.

Przy użyciu Nero Video wypalimy nasz gotowy projekt na płytę DVD/BD lub zapiszemy i przekonwertujemy do formatów wspieranych przez popularne urządzenia przenośne czy konsole. Oprogramowanie umożliwia także publikacje naszych klipów w serwisach społecznościowych i co istotne, obsługuje pliki wideo w jakości Ultra HD (w rozdzielczości do 3840x2160 pikseli).

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 15 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki do nauczenia w obsłudze, oferujący wiele opcji i efektów graficznych/przejść, eksport do licznych formatów, Picture in
Potrafi się zawiesić przy renderowaniu wideo, niektóre efekty przy podglądzie na żywo nie wyświetlają się płynnie, interfejs.
ocena użytkownika

Świetny program i duże możliwości nie wymagające specjalnej wiedzy. Program przypomina mi windowsowego Movie Maker'a z którego przesiadłem się właśnie na Nero Video. Mamy oś czasu na którą metodą przeciągania wrzucamy materiały wideo, zdjęcia, dźwięki i wszelakie efekty które Nero oferuje. Materiały możemy dowolnie przycinać, przenosić, czy układać na dodatkowe ścieżki których program pozwala kilka utworzyć. Program posiada całą masę ciekawych efektów, od spowolnienia czasu po przyśpieszenie, efekty tilt-shift po typowo edycyjne jak kadrowanie, obracanie, ekspozycje, nasycenie, balans bieli, tekstowe i wiele, wiele innych. Program zawiera też kilka gotowych motywów tematycznych naszego tworzonego filmu wraz z scenami, dzwiękami. Wartymi wspomnienia funkcjami są też bogaty streaming naszych tworów, praca z kilkoma monitorami. Poniekąd wadą dla mnie jest mało przemyślany interfejs i mimo, że program raczej intuicyjny to często wykorzystywane opcje są źle przemyślane, a także na niektóre brakuje skrótów (a przynajmniej nie ma ich w dokumentacji opisanych).

01.07.2016 10:12 | Recenzja do wersji 2016 17.0.17000

Komentarze

0 nowych
  #17 02.07.2018 13:36

Za marne 150 złotych kupiłem wersję 2014. Po 5 miesiącach Nero zaproponowało mi pełną wersję 2017 za 80 zł. Wziąłem. I nie żałuję - montuję filmy z wakacji i tym podobne. Do amatorskich zastosowań program nadaje się idealnie: jest dostatecznie prosty, jest po polsku i przy moim niespecjalnie wypasionym pececie eksportuje filmy w znośnym czasie. Oprócz samego montażu filmów (dlatego go kupiłem) jest kilka innych przydatnych narzędzi. POLECAM!

  #16 28.10.2017 18:15

Raczej nie zapuszczam hejtu,by jakiś program obszczekać.Jednak podobnież jak-@bardzo zdenerwowana (niezalogowany)to uczynię.Wręcz koniecznie. Kupiłem pełną 17stkę classic i żałuję.Uważałem,że ten ,,sławetny,, płatny Nero poradzi sobie z każdym kodekiem.A przynajmniej z takowym,co już ma częstą widoczność medialną.Nie!- mając materiał video webm. on go odrzucił.Oczywiście z komunikatem o braku licencji i ochoczo składając propozycję o droższej.Te 250złotych jest za mało.A tu p.Pazera bez chciwości umożliwił mi to na jego programie.Kolejny minus...przekodowywanie z mpeg2 na mp4 h264 720p. materiału video o czasie-1.5h trwało bagatela-4h. Kpina!!!.to robią softy darmowe.Dodam,ze komputer ma nadto wystarczające bebechy,by sobie z tym radzić.Więc słodka zemsta..ku przestrodze innym.A te inne jego bżdziny typu tabletowo via komputer to zabawki dla dzieciaków.Niemiecki szwindel.Ech.

Unga Unga   10 #15 17.07.2017 19:00

Nie wiem skąd tak wysoka ocena. Moim zdaniem program zasługuje na maks 3 gwiazdki.

  #14 24.04.2017 03:16

Słowa nie wyrażą mojej złości!! Przez pół nocy montowałam film, którego później okazało się że nie da się zapisać w pliku, na dysku, czy w jakikolwiek inny sposób! Porażka, i wielkie niezadowolenie, można by chociaż na początku napisać że się nie da w tej 15 dniowej wersji!! Nie Polecam

soulfly777kris   3 #13 13.12.2016 20:07

Mam Win10 i nie mogę zainstalować tego programu bo na początku ściągnięty plik się wyodrębnia i potem zaczyna się instalacja
Microsoft Visual C++ 2010 a że mam już ten program zainstalowany co jest oczywiste to instalator stwierdza że instalacja nie była możliwa i przerywa działanie, tylko dlaczego ?

  #12 02.03.2016 17:38

Otwieram pliki wcześniej zmontowane, ale nici z tego bo otwiera tylko teksty, natomiast zdjęć, sekwencji filmowych w ogóle nie pokazuje... zarówno Nero video 2015 jak i 2016.
Otwierając "czysty" plan, też nie widać 'fabrycznie" wstawionych zdjęć czy wideo , oraz nie importuje nowych...
I co z tym zrobić......?

  #11 24.02.2016 10:16

PROGRAM JEST WPORZĄTKU PRACUJE NA NIM OD 4 LAT POCZĄTKI BYŁY CIĘŻKIE ALE TERA IDZIE JAK Z PŁATKA ZADNYCH PROBLEMÓW NIE MA

  #10 23.11.2015 20:56

Witam, pobrałem, zmontowałem film, ale nie czytałem komentarzy i nadal nie ma informacji w opisie, żeby nie pobierać tego programu, jeżeli masz zamiar skorzystać z 15 dniowej wersji próbnej i zobaczyć efekt końcowy. Nie zobaczysz efektu końcowego. Można to porównać do kupna auta z salonu. Możesz auto pooglądać dookoła, ale bez jazdy próbnej. Jest teraz promocja na Nero VIDEO w cenie 119zł. Cena atrakcyjna, ale skoro nie można zobaczyć swoich wypocin (cała niedziela zmarnowana) na TV to nie kupuję kota w worku.

Komentarze do poprzednich wersji

deton24   7 #9 27.09.2015 22:00

@MarkVite (niezalogowany): Przepraszam bardzo. To może nie jest Vegas, czy After Effects, ale jest dla trochę bardziej początkujących, nie ustępując przy tym funkcjonalnością i mnogością możliwości które ma, choć może nie są aż nadzwyczajne. Powiedz mi, czemu do dzisiaj nikt nie używa technologii poklatkowych na filmach 30 FPS, kiedy Nero ma to już od lat, a YT dopiero ostatnio zaczął dopiero wspierać 60 FPS. Funkcja PiP, eksport do różnych formatów, w tym audio, ostatnio dopasowywanie klipów do rytmu muzyki, mnogość przejść, to są fajne opcje. Jak ktoś nie może się przekonać do bardziej skomplikowanych programów do edycji, polecam Nero Vision z jego przyjaznym interfejsem.

  #8 10.09.2015 01:53

@deton24: Człowieku pleciesz androny. Miałem legalne pełne wersje ; 7,8,9 . Informatycy z niemieckiej firmy niechaj ulepszają kuchenki gazowe !!! . Wersję 7.6 kupiłem, pozostałe dostałem od podtrutych optymistów. NERO to pra-CHistoria !!!! z akcentem. - narka

deton24   7 #7 18.02.2015 14:49

To jest bardzo dobry program. Dawniej nazywał się Nero Vision. Możliwe że w dawniejszych wersjach testowych tego Nero, nie było takich restrykcji, więc poszukałbym starszej wersji pakietu Nero gdzie było Video lub Vision, i tam restrykcja była chyba na DTS i eksport H264. Tak to się wykompiluje, najlepiej jakoś bezstratnie a potem przekonwertować gdzie indziej. Do tego jest bezpłatna wersja z 2006 Nero Vision 3, tylko nie wszyscy piszą że im działa, bo serial nie wiem czy automatycznie wskakuje, czy trzeba się zarejestrować, czy może nic z tego. Trzeba by sprawdzić. Być może załapie starsza wersja pliki projektu z nowszej wersji programu, ale pewności nigdy nie ma.

Autor edytował komentarz.
  #6 17.02.2015 14:09

montujesz filmik a nie można go w ogóle zapisać w wersji trial! szkoda! bo opcje ma fajne i wszystko przejrzyste

  #5 15.01.2015 04:10

Jest meeeeega !!!

yanko wojownik   14 #4 17.12.2014 17:55

Przypuszczam, że jest dobry, ale nie zapłacę żeby się przekonać a wersje demo mają mocne ograniczenia, więc nie będę także ściągał. Niegdyś cały pakiet Nero w wersji oem jakkolwiek uboższy w funkcje na wówczas dodawano przy zakupie nagrywarek, lub części do nagrywarek np. jakiegoś kabelka.

  #3 04.09.2014 09:58

To jest jakaś kpina! Ten program pozwala obadać tylko jego opcje. NAWET NIE MOŻNA NAGRAĆ PŁYTY!!!

  #2 14.06.2014 11:29

potwierdzam. można by było o tym wspomnieć. walczyłem pół nocy, żeby się dowiedzieć, że nici z filmu.

  #1 26.05.2014 21:27

NIE POLECAM! Robiłem film kilka godzin, a okazało się, że w TRIAL VERSION nie można eksportować pliku! Chamstwo...