Nero Video Nero Video 2020 22.0.00500

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Nero Video to oprogramowanie do zarządzania materiałami wideo o rozbudowanych możliwościach. Oferuje ono wsparcie na niemal każdym etapie pracy z multimediami, umożliwiając wygodny import plików wideo z zewnętrznych źródeł, tworzenie pokazów slajdów oraz amatorskich filmików, a także ich authoring i nagrywanie na nośniki DVD/BD w formatach kompatybilnych ze stacjonarnymi odtwarzaczami.

Program stanowi jedno z najciekawszych narzędzi, jakie oferowane są w pakiecie Nero do kompleksowego zarządzania multimediami. Dysponuje on bogatą funkcjonalnością, jednocześnie charakteryzując się bardzo prostą obsługą i dostępnością polskiej wersji językowej. Oferuje zestaw kilku przydatnych narzędzi, pozwalających w domowym zaciszu montować ciekawie prezentujące się materiały wideo bez posiadania odpowiedniej wiedzy czy umiejętności. Znajdziemy wśród nich wygodne mechanizmy, służące do importu wideo z kamer oraz taśm analogowych/cyfrowych. Najnowsza odsłona Nero Video z powodzeniem radzi sobie także z importem i obsługą projektów stworzonych w aplikacjach Windows Live Movie Makerze lub Microsoft PowerPoint.

Najciekawszym elementem Nero Video jest narzędzie do edycji i montażu wideo. Oferowane jest ono w dwóch wariantach - prostym i zaawansowanym, pozwalającym na tworzenie efektownych filmów przy niewielkim wysiłku ze strony użytkownika. Wśród wielu dostępnych opcji wspomnieć należy o takich mechanizmach jak oś czasu, na której umieścić możemy poszczególne klipy wideo, muzykę czy też własną narrację. Nie zabrakło oczywiście opcji dodawania do projektu napisów, efektów przejść oraz gotowych motywów graficznych, pozwalających za pośrednictwem kilku kliknięć myszką tworzyć profesjonalne menu kompatybilne ze stacjonarnymi odtwarzaczami. Na uwagę zasługuje również autorskie rozwiązanie Nero RythmSnap do automatycznego dopasowania projektu do rytmu podkładu dźwiękowego i Nero PiP, umożliwiające nanoszenie na główny wątek wideo dodatkowego (pobocznego) materiału wideo, np. widoku z kamerki internetowej.

Przy użyciu Nero Video wypalimy nasz gotowy projekt na płytę DVD/BD lub zapiszemy i przekonwertujemy do formatów wspieranych przez popularne urządzenia przenośne czy konsole. Oprogramowanie umożliwia także publikacje naszych klipów w serwisach społecznościowych i co istotne, obsługuje pliki wideo w jakości Ultra HD (w rozdzielczości do 3840x2160 pikseli).

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 15 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki do nauczenia w obsłudze, oferujący wiele opcji i efektów graficznych/przejść, eksport do licznych formatów, Picture in
Potrafi się zawiesić przy renderowaniu wideo, niektóre efekty przy podglądzie na żywo nie wyświetlają się płynnie, interfejs.
ocena użytkownika
01.07.2016 10:12 • Recenzja do wersji 2016 17.0.17000

Świetny program i duże możliwości nie wymagające specjalnej wiedzy. Program przypomina mi windowsowego Movie Maker'a z którego przesiadłem się właśnie na Nero Video. Mamy oś czasu na którą metodą przeciągania wrzucamy materiały wideo, zdjęcia, dźwięki i wszelakie efekty które Nero oferuje. Materiały możemy dowolnie przycinać, przenosić, czy układać na dodatkowe ścieżki których program pozwala kilka utworzyć. Program posiada całą masę ciekawych efektów, od spowolnienia czasu po przyśpieszenie, efekty tilt-shift po typowo edycyjne jak kadrowanie, obracanie, ekspozycje, nasycenie, balans bieli, tekstowe i wiele, wiele innych. Program zawiera też kilka gotowych motywów tematycznych naszego tworzonego filmu wraz z scenami, dzwiękami. Wartymi wspomnienia funkcjami są też bogaty streaming naszych tworów, praca z kilkoma monitorami. Poniekąd wadą dla mnie jest mało przemyślany interfejs i mimo, że program raczej intuicyjny to często wykorzystywane opcje są źle przemyślane, a także na niektóre brakuje skrótów (a przynajmniej nie ma ich w dokumentacji opisanych).