reklama

NetBeans 6.5 z obsługą PHP, JavaScript, Ruby...

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sun Microsystems wydała kolejną wersję popularnego środowiska programistycznego NetBeans, przeznaczonego do tworzenia aplikacji w języku Java.

Do tej pory grupę odbiorców środowiska stanowili przede wszystkim programiści Javy, teraz firma poszerzyła zakres wspieranych języków i technologii o funkcje przydatne dla programistów aplikacji internetowych. Osoby piszące w PHP mają teraz do dyspozycji edytor z kolorowaniem składni, możliwością debugowania poprzez Xdebug, generatory snipperów MySQL oraz wsparcie dla metody przeciągnij i upuść podczas tworzenia usług SaaS w plikach PHP. W zakresie obsługi JavaScript i CSS znajdziemy natomiast menadżer bibliotek instalujący domyślnie najpopularniejsze z nich i monitorowanie transakcji HTTP.

Nie zapomniano również o samej Javie. Udoskonalono obsługę frameworków Spring, Hibernate, JSF (CRUD) i JPA. Deweloperzy Javy mogą od teraz też tworzyć usługi webowe za pomocą RESTful przy użyciu tabel bazodanowych bądź przeznaczonych do tego celu elementów JPA. Prócz tego nowy NetBeans zawiera narzędzia dla JavyFX, której premiera planowana jest w grudniu br.

Szczegółowa lista nowości w nowym NetBeans dostępna jest na stronie twórców. Najnowszą wersję NetBeans IDE 6.5 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Programowanie -> Środowiska programistyczne.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić